powiększ tekst A A A

środa 24.09.2014

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

TRWA REMONT SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W TRZCIANIE

Jak wiemy Szkoła Muzyczna I Stopnia w Trzcianie, która działa od września 2010r. cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół naszej gminy, a także spoza jej terenu. W roku szkolnym 2014/2015 w szkole uczy się 135 uczniów. Dlatego też w 2014 roku skutecznie wnioskowano o środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z przeznaczeniem na przebudowę auli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Trzcianie oraz zakup wyposażenia i instrumentów. Zgodnie z zawartą umową Gmina Trzciana otrzyma dofinansowanie w kwocie 200.000,00 zł. Natomiast całkowity koszt zadania wyniesie ponad 240 tys. zł.

Wykonywane są już roboty budowlane, które obejmą: roboty remontowo-adaptacyjne, wymianę posadzek, roboty wykończeniowe ścian i sufitów, przeróbkę instalacji elektrycznej, instalacji CO oraz wentylacji, zakup i instalację nagłośnienia. Aby wyłonić wykonawcę tych prac, gmina przeprowadziła na przełomie sierpnia i września przetarg nieograniczony. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma „WEMAR" Mariusz Lipnicki z Żegociny. Koszt przebudowy i remontu wyniesie 164.700,00 zł. Prace będące w trakcie realizacji zakończą się jesienią tego roku.

Jak wspomniano, w ramach otrzymanej dotacji zaplanowano również zakup instrumentów muzycznych t.j. instrumenty perkusyjne oraz pianino, saksofon, akordeony, skrzypce i wiolonczela.

Oczywiście po zakończeniu prac przedstawimy Państwu zdjęcia przebudowanej auli szkoły muzycznej.

AB

"Dofinasowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

tl_files/content/aktualnosci/2014/11/2014-11-10/mkidn_01_cmyk.jpg