powiększ tekst A A A

poniedziałek 10.11.2014

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

ZAKOŃCZYŁ SIĘ REMONT AULI SZKOŁY MUZYCZNEJ W TRZCIANIE

Jak już Państwa informowaliśmy na naszej stronie internetowej, w nowym roku szkolnym 2014/2015 rozpoczął się remont auli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Trzcianie. Przypomnijmy, że obecnie w szkole uczy się 135 uczniów.

Miło nam poinformować, że przebudowa auli została z powodzeniem zakończona. W ubiegłym tygodniu odebrano roboty od wykonawcy, którym była firma „WEMAR" Mariusz Lipnicki z Żegociny. Wartość prac wyniosła 164.700,00 zł.

Wykonywano roboty remontowo-adaptacyjne, wymianę posadzek, roboty wykończeniowe ścian i sufitów, przeróbkę instalacji elektrycznej, instalacji CO oraz wentylacji, zakup i instalację nagłośnienia.

Inwestycja była możliwa dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zgodnie z zawartą umową Gmina Trzciana otrzyma dofinansowanie w kwocie 200.000,00 zł. Natomiast całkowity koszt zadania wyniesie prawie 240 tys. zł. W ramach otrzymanej dotacji zaplanowano bowiem również zakup instrumentów muzycznych. Przetarg na zakup instrumentów został rozstrzygnięty, więc uczniom pozostaje już tylko czekać na dostawę nowego sprzętu. Będą to m.in.: pianino, saksofon, skrzypce, akordeony, marimba, wiolonczela, ksylofon, kotły perkusyjne, zestawy talerzy.

Mamy nadzieję, że uczniom szkoły muzycznej spodoba się nowe oblicze auli. Życzymy im również, aby występy na nowej scenie sprawiały im jeszcze więcej przyjemności i rozwijały ich talenty.

Uroczyste otwarcie auli zaplanowano na styczeń 2015r.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia przebudowanej auli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Trzcianie.

AB

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"tl_files/content/aktualnosci/2014/11/2014-11-10/mkidn_01_cmyk.jpg