powiększ tekst A A A

poniedziałek 23.03.2015

Kategoria
Pozostałe informacje

TRWAJĄ PRACE PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĄKCIE DOLNEJ W RAMACH ZADANIA ODNOWA CENTRUM WSI ŁĄKTA DOLNA

Jak już informowaliśmy na naszej stronie, z początkiem grudnia ubiegłego roku, Wójt Gminy Trzciana- Józef Nowak podpisał z wykonawcą umowę na zadanie pn.: „Odnowa centrum wsi Łąkta Dolna poprzez budowę boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw przy Szkole Podstawowej".

Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwalają sukcesywnie realizować prace w Łąkcie Dolnej. Jak widać na załączonych zdjęciach, obecnie firma „Embruk" z Limanowej (wykonawca inwestycji) buduje boisko wielofunkcyjne za szkołą. Jego powierzchnia wynosić będzie 800m2 (40m x 20m), pokryte będzie nawierzchnią ze sztucznej trawy. Będzie można na nim zagrać w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Boisko zostanie również ogrodzone.

Przypominamy, że dla najmłodszych powstanie plac zabaw. Na placu zamontowane zostaną urządzenia zabawowe, tj.: zestaw zabawowy dla dzieci 3-14 lat (dwie wieże, ruchomy trap, mostek, schody, balkonik, zjeżdżalnia), huśtawka na sprężynie- kiwak, lokomotywa z tunelem oraz huśtawka wagowa. Do nowych obiektów powstanie droga dojazdowa oraz chodniki.

Całość przewidzianych prac, zgodnie z przeprowadzonym postępowaniem przetargowym, wyniesie ponad 378 tys. zł. Na wykonanie tej inwestycji gmina pozyskała środki z budżetu Unii Europejskiej w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi" objętego PROW na lata 2007-2013. Dotacja na to zadanie wyniesie 50% kosztów kwalifikowanych, czyli prawie 154 tys. zł.

Termin wykonania zadania upływa pod koniec maja 2015r. Choć na razie uczniowie nie mogą korzystać z dotychczasowego boiska za szkołą, to z pewnością nowy obiekt wynagrodzi im to z nawiązką.

wprowadzający: Agnieszka Bębenek