powiększ tekst A A A

wtorek 05.05.2015

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

ROZPOCZĘŁA SIĘ BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ W MIEJSCOWOŚCI ŁĄKTA DOLNA

Miło nam poinformować Państwa, że rozpoczął się kolejny etap budowy sieci wodociągowej w naszej gminie. Tym razem obejmie on miejscowość Łąkta Dolna. Sieć przebiegać będzie od posesji Pana Jana Surmy w miejscowości Łąkta Dolna przez Półrolki do Szkoły Podstawowej w Łąkcie Dolnej.

14 kwietnia 2015 roku w Urzędzie Gminy w Trzcianie podpisano umowę z Wykonawcą tego zadania. W wyniku przeprowadzonej procedury przetargowej Wykonawcą została Firma Handlowo-Usługowa MONTER Artur Kasprzyk z Bochni. Koszt wykonania tego odcinka sieci wyniesie prawie 200 tys. zł.

Termin wykonania zamówienia upływa 30 września 2015r.

Budowa sieci wodociągowej w Gminie Trzciana
Inwestycja, jaką jest wodociągowanie, jest realizowana w naszej gminie od kilku już lat.
I i II etap, zakończony w 2011 roku obejmował budowę stacji uzdatniania wody w Kamionnej oraz budowę sieci wodociągowej w miejscowościach: Kamionna, Kierlikówka, Rdzawa, Ujazd i Trzciana. Całkowity koszt tego zadania wyniósł ponad 7 milionów złotych, z czego 4 mln zł udało się pozyskać ze środków europejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Ponadto wybudowano ujęcie wody pitnej w Kamionnej o wartości 350 tys. zł i 41 km sieci wodociągowej. Dzięki realizacji tej inwestycji w 2012r. podłączono do sieci 291 budynków.
III etap rozpoczął się na wiosnę 2013 r. i realizowany był w Trzcianie na odcinku od kościoła do Glinika po obu stronach drogi powiatowej, a także w miejscowości Kierlikówka i Łąkta Dolna-Działy oraz w miejscowości Kamionna – za kościołem. W III etapie powstało ponad 9,5 km sieci za prawie milion złotych, z czego 732 tys. zł pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Dzięki sieci wodociągowej powstałej w III etapie budowy możliwość podłączenia uzyskało kolejnych 155 budynków. Do połowy 2014r. wykonano ponad 400 przyłączy.
Całkowity koszt budowy sieci wodociągowej wraz z ujęciem wody wyniósł dotychczas ponad 11 milionów złotych.

Obecnie opracowywane są również projekty sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowościach Kamionna i Rdzawa, których wartość wyniesie prawie 100 tys. złotych.

wprowadzający: Agnieszka Bębenek