powiększ tekst A A A

wtorek 05.05.2015

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

TRWAJĄ PRACE PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĄKCIE DOLNEJ

Trwają prace przy Szkole Podstawowej w Łąkcie Dolnej. Jak już informowaliśmy, zadanie nosi nazwę: „Odnowa centrum wsi Łąkta Dolna poprzez budowę boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw przy Szkole Podstawowej". Prace wykonuje firma „Embruk" z Limanowej.

Na załączonych zdjęciach można zobaczyć aktualne postępy w realizacji tej inwestycji.

Przypominamy, że powierzchnia boiska wielofunkcyjnego, które powstaje za szkołą będzie wynosić 800m2 (40m x 20m). Boisko z nawierzchnią ze sztucznej trawy przeznaczone będzie do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.
Na przygotowanym obok boiska miejscu, powstanie plac zabaw dla najmłodszych. Na placu zamontowane zostaną urządzenia zabawowe, tj.: zestaw zabawowy dla dzieci 3-14 lat (dwie wieże, ruchomy trap, mostek, schody, balkonik, zjeżdżalnia), huśtawka na sprężynie- kiwak, lokomotywa z tunelem oraz huśtawka wagowa.
Jak widać na załączonych zdjęciach, do placu zabaw i boiska prowadzić będzie droga dojazdowa oraz chodniki.

Jak już Państwa informowaliśmy, całość przewidzianych prac, zgodnie z przeprowadzonym postępowaniem przetargowym, wyniesie ponad 378 tys. zł. Na wykonanie tej inwestycji gmina pozyskała środki z budżetu Unii Europejskiej w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi" objętego PROW na lata 2007-2013. Dotacja na to zadanie wyniesie 50% kosztów kwalifikowanych, czyli prawie 154 tys. zł.

Termin wykonania zadania upływa pod koniec maja 2015r. Z pewnością nowe boisko i plac zabaw przydadzą się uczniom w najbliższe wakacje.

wprowadzający: Agnieszka Bębenek