powiększ tekst A A A

środa 06.05.2015

Kategoria
Pozostałe informacje

NOWY PLAC REKREACYJNY W LESZCZYNIE

 Utworzenie ogólnodostępnego placu rekreacyjnego z punktem wypoczynkowym dla turystów szlaku rowerowego" w Leszczynie – to przedsięwzięcie zrealizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Leszczynka" w ramach Programu Rozwoju Obszarów, osi 4 „Leader" działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013 z zakresu małych projektów. Uzyskana pomoc wynosi 19669,00 złotych. Całkowite poniesione wydatki: 28385,80 złotych.
 Celem zadania było poszerzenie oferty turystycznej i rekreacyjnej obszaru Doliny Raby poprzez utworzenie ogólnodostępnego placu rekreacyjnego przy już istniejącym boisku szkolnym ze sztuczną nawierzchnią oraz nowoczesnym placem zabaw dla najmłodszych.
 Ogólnodostępny plac rekreacyjny z punktem wypoczynkowym dla turystów szlaku rowerowego został wyposażony w urządzenia siłowni zewnętrznej: twister, wioślarz, drążek uniwersalny i prasę nożną. Ponadto została wybudowana altana z meblami ogrodowymi, obok altany zamontowany grill i stojaki na rowery.
Urządzenia i obiekty nowego placu rekreacyjnego świetnie komponują się z istniejącą bazą sportową przy Zespole Szkół w Leszczynie. Obiekt położony jest od południowej strony budynku szkolnego i stąd rozciągają się piękne widoki na pasmo Góry Kamionnej i całą okolicę.
 Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Trzciana, gości, turystów do miłego i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego na tym placu.

                                                      Materiał nadesłany. Opracowanie: Tadeusz Olszewski