powiększ tekst A A A

wtorek 09.06.2015

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

ZAKOŃCZONO INWESTYCJĘ W RAMACH ODNOWY CENTRUM WSI ŁĄKTA DOLNA

Prace przy Szkole Podstawowej w Łąkcie Dolnej rozpoczęły się jeszcze w grudniu 2014r. Jak już informowaliśmy, zadanie nosiło nazwę: „Odnowa centrum wsi Łąkta Dolna poprzez budowę boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw przy Szkole Podstawowej".

W ramach tej inwestycji wykonano boisko wielofunkcyjne za szkołą, o wymiarach 800m2 (40m x 20m). Boisko z nawierzchnią za sztucznej trawy przeznaczone jest do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Obok przygotowano teren do skoku w dal. Przy boisku powstał plac zabaw dla najmłodszych. Na placu zamontowane zostały urządzenia zabawowe, m.in. zestaw zabawowy dla dzieci 3-14 lat, huśtawka na sprężynie- kiwak, lokomotywa oraz huśtawka wagowa. Dzieci mogą bawić się również na nowej piaskownicy, przy której powstała piekna altana z pergolą.
Jak widać na załączonych zdjęciach, do placu zabaw i boiska prowadzi droga dojazdowa oraz chodniki.

Przetarg na wykonanie inwestycji w Łąkcie Dolnej wygrała firma „Embruk" z Limanowej. Koszt zrealizowanych prac wyniósł 378 756,32 zł. Na wykonanie tego zadania gmina pozyskała środki z budżetu Unii Europejskiej w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi" objętego PROW na lata 2007-2013. Dotacja na to zadanie wyniosła 50% kosztów kwalifikowanych, czyli prawie 154 tys. zł.

Mamy nadzieję, że nowe obiekty spełnią Państwa oczekiwania nie tylko pod względem wizualnym. Z pewnością nowe boisko i plac zabaw posłużą dzieciom i młodzieży w długie, letnie popołudnia, szczególnie w czasie zbliżających się wakacji.

tl_files/content/aktualnosci/2015/06/2015-06-09/PROW Lakta Dolna Tablica.jpg

wprowadzający: Agnieszka Bębenek