powiększ tekst A A A

środa 09.09.2015

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

TRWA REMONT DROGI KAMIONNA-DUDZIAK

Gmina Trzciana jest w trakcie kolejnej inwestycji drogowej. Remontowi poddana została droga Kamionna-Dudziak. Inwestycja jest wykonywana dzięki uzyskanej dotacji ze środków Województwa Małopolskiego w kwocie 62.790,00 zł z przeznaczeniem na częściowe pokrycie kosztów prac. Całość remontu kosztować będzie prawie 130 tys. zł.

Wykonawcą zadania pod nazwą „Modernizacja/remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Kamionna-Dudziak" jest firma „KRUSZ-BUD" Piotr Iwulski Roboty Drogowo-Budowlane 32-007 Zabierzów Bocheński, z/s Wola Batorska-Żwirownia.

Remont obejmie 300m drogi i będzie polegać na wykonaniu podbudowy tłuczniowej, mechanicznym oczyszczeniu i skropieniu emulsją asfaltową, wykonaniu nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych grysowo-żwirowych. Wyremontowana droga z jednej strony łączy się z drogą Gminy Żegocina w miejscowości Bełdno, z drugiej zaś nowopowstały asfalt połączy się z drogą asfaltową Kamionna-Pastuszak w Kamionnej. Poprawi to w znacznym stopniu komunikację mieszkańców mieszkających w tej cześci Kamionnej oraz przejazd z Kamionnej do sąsiedniej miejscowości.

Poniżej kilka zdjęć z realizacji przedsięwzięcia.

wprowadzający: Agnieszka Bębenek