powiększ tekst A A A

czwartek 01.10.2015

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

ZAKOŃCZONO REMONT DROGI KAMIONNA-DUDZIAK

      Z entuzjazmem informujemy, że w Gmina Trzciana zakończyła remont drogi Kamionna-Dudziak. Gminna inwestycja została wykonana dzięki uzyskanej dotacji ze środków Województwa Małopolskiego w kwocie 62.790,00 zł z przeznaczeniem na częściowe pokrycie kosztów prac. Całość remontu kosztowała prawie 130 tys. zł.

      Remont objął 300m drogi i polegał na wykonaniu podbudowy tłuczniowej, mechanicznym oczyszczeniu i skropieniu emulsją asfaltową, wykonaniu nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych grysowo-żwirowych. Wykonawcą zadania pod nazwą „Modernizacja/remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Kamionna-Dudziak" była firma „KRUSZ-BUD" Piotr Iwulski Roboty Drogowo-Budowlane 32-007 Zabierzów Bocheński, z/s Wola Batorska-Żwirownia.

      Wyremontowana droga z jednej strony łączy się z drogą Gminy Żegocina w miejscowości Bełdno, z drugiej zaś nowopowstały asfalt połączył się z drogą asfaltową Kamionna-Pastuszak w Kamionnej. Poprawi to w znacznym stopniu komunikację mieszkańców mieszkających w tej części Kamionnej oraz przejazd z Kamionnej do sąsiedniej miejscowości.

      Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z etapu realizacji przedsięwzięcia oraz efekt końcowy wykonanego remontu.

wprowadzający: Agnieszka Bębenek