powiększ tekst A A A

poniedziałek 01.08.2011

Kategoria
Pozostałe informacje

DRUGA PŁYTA PARAFIALNEJ SCHOLI-Kierlikówka

Już wkrótce pojawi się na rynku płyta kompaktowa scholi parafialnej "Cud" z Kierlikówki. Powstała na jubileusz 10 - lecie powstania parafii oraz 25 - lecie kapłaństwa proboszcza - Ks. Marka Wachowicza. To druga już płyta, działającego od kilku lat zespołu. Pierwsza, nosząca tytuł "W cieniu Twoich rąk", została nagrana we wnętrzu kościoła we wrześniu 2006 roku.
W tym roku parafialna schola, założona i prowadzona przez Panią Małgorzatę Mikołajek, dokonała nagrania kolejnych utworów ze swojego repertuaru. W nagraniu płyty zatytułowanej "Tyle cudów", uczestniczyły następujące członkinie zespołu: Karolina Kępa, Klaudia Matras, Justyna Łukasik, Zuzanna Dębosz, Izabella Piórkowska, Małgorzata Wołowiec, Katarzyna Kłósek, Wioleta Burek, Aneta Burek, Joanna Dziedzic, Ania Piórkowska, Paulina Piasecka, Gabriela Górka, Agnieszka Foryś, Karolina Kowalczyk.
- Na płycie zamieściliśmy tym razem 12 utworów, które towarzyszyły obchodom uroczystości oraz te, które najbardziej podobają się parafianom. Postaraliśmy się o profesjonalne wydanie płyty, o wysoką jakość nagrań, o jej staranną oprawę graficzną. Stąd też jej produkcją zajęli się: Stowarzyszenie PRO-aktywni oraz firma VIP24. Staranna aranżacja utworów to zasługa współpracującego z zespołem Marka Sobczyka - informuje Małgorzata Mikołajek.
Jako pierwsi będą mogli zakupić nową płytę parafianie z Kierlikówki i Rdzawy w dniu 14 sierpnia 2011 roku. Cenę tej pięknie wydanej płyty ustalono na 15 złotych. To niewiele, jeśli wziąć pod uwagę tak staranne wydawnictwo płytowe. Koszty nagrania i wydania płyty były duże, więc jej wydawcy proszą nie tylko o zakupienie płyty, ale także o dodatkowe wsparcie finansowe.
Płytę "Tyle cudów" będą mogli nabyć także wierni z innych okolicznych parafii, gdyż kierlikowska schola wyrusza w tourne promujące kompakt. Zespół będzie swoim śpiewem uświetniał nabożeństwa w kościołach, a potem będzie okazja na zakupienie i przesłuchanie tej wartościowej i pięknie wydanej płyty.