powiększ tekst A A A

poniedziałek 08.08.2016

Kategoria
Pozostałe informacje

ŚWIĘTO GMINY TRZCIANA 2016 - DZIEŃ DRUGI

 W drugim dniu Święta Gminy Trzciana, czyli 7 sierpnia 2016 roku, pogoda byłe jeszcze lepsza niż w dniu poprzednim. Było słonecznie, ale nie upalnie. Nic więc dziwnego, że od samego początki widzów było dużo. Początkowo zajmowali miejsca pod parasolami, ale pod koniec plac przed Zespołu Placówek Oświatowych zapełnił się całkowicie. Z pewnością mieszkańców Gminy i okolicy przyciągnął występ Gwiazdy Wieczoru - Sławomira. Ale zanim popularny wykonawca rock polo rozpoczął koncert, już od godziny 16 na estradzie prezentowali się różni wykonawcy.
 Występy estradowe rozpoczęły laureatki tegorocznego Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej: Laura Chojecka z Leszczyny (zaśpiewała piosenkę "Damą być" oraz Katarzyna Hejmo z Gimnazjum w Trzcianie ("Ostatni"). Publiczności zaprezentowały się także dwie młoda gitarzystki: Monika Puzak oraz Kamila Dębosz - absolwentka Szkoły Muzycznej w Trzcianie.
 Od samego początku funkcjonowały także liczne stoiska. Wielkim wzięciem cieszyły się produkty regionalne serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich "Przyjazny Ujazd". Różne materiały promocyjne, al także próbki ekologicznych produktów regionalnych można było otrzymać na stoisku Lokalnej Grupy Działania "Dolina Raby". Mini park rozrywki dla dzieci oferował m. in. zjeżdżalnie, kolejkę, balony wodne; była strzelnica i inne jeszcze atrakcje, nie tylko dla dzieci.
 Po występach uzdolnionej młodzieży na scenę została zaproszona Orkiestra Dęta OSP w Leszczynie, grająca pod batutą Włodzimierza Pietrasa, która to - jak zapowiedziano - w przyszłym roku świętować będzie piękny jubileusz 70. lecia działalności. Zespół zaprezentował urozmaicony repertuar. Swój koncert rozpoczął od wiązanki melodii z repertuaru zespołu "Abba", a zakończył dynamicznymi wiązankami melodii góralskich i ludowych.
  O godzinie 18.00 Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak dokonał oficjalnego otwarcia Święta Gminy Trzciana 2016. Przypomniał, że to już dwudzieste pierwsze Święto Gminy Trzciana. Powitał przybyłych, zaproszonych gości, wśród których byli m. in: Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Mariusz Dymura, Komendant Powiatowy PSP w Bochni - st. bryg. Krzysztof Kokoszka, radny powiatowy Wiesław Kukla, Wójtowie: Łapanowa - Robert Roj i Żegociny - Jerzy Błoniarz, Prezes Zarządu LGD "Dolina Raby" - Krzysztof Kwatera. Gospodarz gminy przypomniał zrealizowane w ciągu roku i realizowane obecnie inwestycje, podziękował mieszkańcom gminy oraz firmom za prężną działalność, czym przyczyniają się do rozwoju  gminy, podziękował sponsorom Święta, samorządowi wojewódzkiemu i powiatowemu, policjantom i strażakom, Radzie Gminy, sołtysom; życzył udanej zabawy. Przemówił także Starosta Bocheński - Ludwik Węgrzyn. Podziękował za zaproszenie, pochwalił Gminę Trzciana za gospodarność, prężny rozwój i pracowitość przekładającą się na wysokie miejsca w rankingach. Wyraził radość z licznej obecności zadowolonych i uśmiechniętych mieszkańców na imprezie, życzył "wszystkiego najlepszego".  Konferansjer odczytał także list okolicznościowy od Prezesa Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza.
 Kolejny fragment imprezy to "Przegląd kapel weselnych". W tej konkursowej do rywalizacji o miejsca i puchary, o przyznaniu których decydowała siła głosów publiczność, przystąpiły trzy zespoły: "Grymas" z Limanowej, "Lubię To" z Łapanowa oraz "Remo" z Żegociny. Jury wybrane spośród publiczności oraz siła głosu publiczności zdecydowały, że rywalizację zdecydowanie wygrała kapela "Remo", którego krótki koncert publiczność nagrodziła najgłośniejszą owacją. Dyplomy i puchary wręczył zespołom Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak.
 Dyplomy i puchary otrzymali także członkowie trzciańskiej Sekcji Hodowców Gołębi Pocztowych, przyznane im za najlepsze wyniki w lotach ich gołębi. Otrzymali je: Michał Serafin (III miejsce), Stanisław Pawliński (II miejsce), Sławomir Marzec (I miejsce). Tradycyjnie wręczono także puchary najlepszym zespołom w tegorocznych rozgrywkach piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Trzciana. Puchar za III miejsce odebrał przedstawiciel drużyny Ujazdu, za II miejsce przedstawiciele drużyny Kierlikówki i za I miejsce część reprezentacji Kamionnej.
 Wręczcie przyszedł czas na koncert Gwiazdy Wieczoru - Sławomira, któremu towarzyszyła żona - Kajra oraz czterech innych muzyków. Koncert okazał się rewelacyjnym. Grana na żywo muzyka, dynamika w brzmieniu, melodyjne dobrze już znane i najnowsze hity tego wykonawcy rock polo, porwały publiczność do rytmicznego klaskania i wspólnego śpiewania. Według wielu słuchaczy, to był jeden z najlepszych koncertów w historii Święta Gminy Trzciana. Aktor i muzyk z niedalekiej Koniny (Gmina Niedźwiedź) znany z częstego powitania "Cześć, tu Sławomir", używał tego zwrotu także w Trzcianie), jego bezpośredni sposób bycia na estradzie i poza nią, pozwolił na szybkie uzyskanie sympatycznego okraszonego humorem kontaktu z publicznością. Trzciańskim widzom szczególnie do gustu przypadła jedna z najnowszych piosenek Sławomira - "Miłość w Zakopanem". Artysta zaprezentował szeroki zakres tematyczny i czasowy utworów, bowiem wykonał zarówno przeboje znane starszemu pokoleniu, np. z repertuaru zespołu "Vox", jak też nieco późniejsze, popularne piosenki dla dzieci np. "Szczotka, pasta" z repertuaru "Fasolek" i starszych np. "Mydełko Fa". Publiczność bawiła się znakomicie i kilkakrotnie wywoływała artystę do bisów. Zaś po zakończeniu koncertu cierpliwie podpisywał autografy i pozwalał sobie robić selfie z wieloma swoimi fanami z Gminy Trzciana i nie tylko.
 Kilkunastominutowy pokaz sztucznych ogni, a następnie zabawa na świeżym powietrzu zakończyły bardzo udaną dwudziestą pierwszą edycję Święta Gminy Trzciana. Wójt Józef Nowak zaprosił już na kolejną, która połączona zostanie z obchodami 70. lecia Orkiestry Dętej OSP w Leszczynie.

                                                    Tekst, zdjęcia, film, opracowanie: Tadeusz Olszewski

Fotogaleria >>>

Relacja wideo >>>

"Baciarka" - Zespół "Remo" - Trzciana 07.08.2016 >>>
Autor: Dominik Stary.

PODZIĘKOWANIA DLA DARCZYŃCÓW:

 Organizatorzy Święta Gminy Trzciana serdecznie dziękują wszystkim Darczyńcom za wsparcie:

1. Wiesław Kukla  - Firma HYDROSPRZĘT - Łąkta Dolna
2. Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie - Oddział w Trzcianie
3. Marta I Roman Dziedzic - Trzciana
4. Katarzyna i Paweł Kłósek - Ujazd
5. Anonimowy darczyńca z Łąkty Dolnej
6. Dawid Balicki - AUTOCZĘŚCł - Trzciana
7. Mirosław Kukla - Firma HYDROTRANS - Łąkta Dolna
8. Anna I Stanisław Łukasik - Krawiectwo - Klerlikówka
9. Stanisława i Adam Stańdo - Trzciana
10. Krzysztof Wolak - Łąkta Dolna
11. Wojciech Bajor - Kamionna
12. Jan Dziedzic - Łąkta Dolna
13. Tomasz Chojecki - Zakład mięsno - wędliniarski - Leszczyna
14. Marta i Antoni Błasińscy - Ujazd
15. Ryszard Śliwa - Klerlikówka
16. Tomasz Sowiński - FHU EKSPORT-IMPORT - Trzciana
17. Aneta I Grzegorz Krawieccy - FHU „ALF"
18. Jan Marcinek - Żegocina
19. Edward Mech - Łąkta Dolna
20. Staisław Jan Dudek - Żegocina
21. Dorota I Grzegorz Mucha - Kamionna
22. Małgorzata Orzeł - Krawiectwo - Kierlikówka
23. Dawid Świerczek - Ubezpieczalnla DAMO w Trzcianie
24. Antoni Wiśniowski - Kamionna