powiększ tekst A A A

wtorek 31.01.2012

Kategoria
Pozostałe informacje

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŁĄKCIE DOLNEJ

   „Bez Was smutny byłby świat! Żyj nam Babciu, żyj nam Dziadku co najmniej 100 lat". Taki napis przywitał gości przybyłych na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. 21 stycznia 2012 r. o godzinie 15.00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi zebrali się zaproszeni przez uczniów dziadkowie, babcie oraz przedstawiciele władz samorządowych wsi Łąkta Dolna. Dostojni goście zasiedli przy stołach zastawionych pysznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców. Pani dyrektor serdecznie przywitała, złożyła życzenia dostojnym gościom i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej.

   Prawie każdy z uczniów miał szansę się pokazać. Występy rozpoczęli uczniowie oddziału przedszkolnego, wieńcząc swoje popisy wspaniałym krakowiakiem. Najmłodszych na tę okazję przygotowała pani Lucyna Wojcieszczak – Sajak. Następnie miała miejsce inscenizacja baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Księżniczka na ziarnku grochu" wykonana przez członków koła teatralnego pod kierunkiem pani Cecylii Piskorz. Po tym występie na scenę wkroczyła grupa kolędnicza z turoniem i diabłem na czele. Tematyczny skecz o stuletniej babci udzielającej wywiadu dziennikarzowi przedstawili uczniowie klasy IV przygotowani przez panią Cecylię Piskorz. Następnie szkolny zespół zaprosił przybyłych gości do wspólnego kolędowania. Wreszcie przyszedł czas na życzenia. Odśpiewano gromkie „Sto lat" i uczniowie wręczyli swoim babciom i dziadkom zrobione własnoręcznie upominki. Całość uwieńczył występ szkolnej grupy tanecznej. Żadne słowa nie są w stanie odtworzyć atmosfery towarzyszącej tej uroczystości przepełnionej miłością i szacunkiem do babć i dziadków.
   Po zakończonych popisach rozpoczęła się zaplanowana na ten dzień zabawa karnawałowa. Nie brakowało przebierańców – na parkiecie królowały postacie z bajek i filmów. Uczniowie szaleli na parkiecie, należy przyznać, że bawili się wyjątkowo dobrze. W trakcie zabawy czekało też na nich wiele atrakcji. Były to konkursy: na króla i królową balu (w tym roku tytuł przypadł Karolinie Mróz- kl.V i Karolowi Kuśnierz- kl.VI), sprawnościowe oraz konkurs pod hasłem „Uczeń roku" rozpatrywany w 8 kategoriach. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.  
    Dzień 21.01. 2012 r. zapisze się na kartkach historii PSP w Łąkcie Dolnej złotymi literami, bo był to dzień niezwykły dla Gości, gospodarzy i uczniów.

Materiał nadesłany.