powiększ tekst A A A

piątek 03.02.2012

Kategoria
Pozostałe informacje

KOLEJNE WYRÓŻNIENIE DLA ZESPOŁU "VOX EREMI"

     28 stycznia 2012 roku, w Auli Akademii Muzycznej „Florianka", odbyły się przesłuchania wojewódzkie „VI. Małopolskich Spotkań Kolędowych w Krakowie", którego organizatorami byli: Małopolskie Kurator Oświaty- Aleksander Palczewski, Rektor Akademii Muzycznej w Krakowie - prof. Stanisław Krawczyński, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie - Monika Modrzejewska.
     W przesłuchaniach wzięło udział 20 chórów gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych. Zespół „Vox Eremi" z Kamionnej był najmłodszym uczestnikiem tego przeglądu, a mimo to zachwycił swoim występem jurorów i znalazł się w gronie laureatów.
      Jury pod przewodnictwem prof. Stanisława Krawczyńskiego – Jego Magnificencja Rektor Akademii Muzycznej w Krakowie, po wysłuchaniu 20 prezentacji chórów ze szkół i placówek z województwa małopolskiego zgłoszonych na „Małopolskie Spotkania Kolędowe" postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce - chór żeński „Kantylena" z Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej - dyrygent – Kinga Brandys-Wójciak, II miejsce - Chór „Camminando" z Gimnazjum im. Kazimierza Jędrzejowskiego w Osieku
dyrygent – Bernadeta Stawowczyk-Zemanek, III miejsce - chór szkolny „Caritas" Gimnazjum im ks. Karola Wojtyły w Wieliczce - dyryguje uczennica Patrycja Kleczkiewicz, nauczyciele prowadzący- Jadwiga Cholewa, Marzena Godzik oraz Chór z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie, - dyrygent – Ryszard Źróbek, IV miejsce - Chór Publicznego Gimnazjum im A. Mickiewicza w Krzeszowicach - dyrygent – Agnieszka Żak.
    Wśród pięciu chórów, które otrzymały wyróżnienia jest Chór „Vox Eremi" z Publicznego Gimnazjum w Kamionnej, dyrygent – Renata Paruch.

Materiał nadesłany.

Zobacz także wideo.