powiększ tekst A A A

wtorek 07.02.2012

Kategoria
Pozostałe informacje

KOLEJNY SUKCES W KONKURSIE WOKALNYM

   Dnia 1 lutego 2012 r. Zespół Szkół w Dąbrowicy po raz trzeci już zaprosił młodzież gimnazjalną i uczniów szkół średnich do udziału w konkursie poezji śpiewanej. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: solista oraz zespół. Ocenie poddaje się dobór repertuaru, interpretację, aranż, emisję głosu, dykcję oraz ogólne wrażenia artystyczne.
Do konkursu w kategorii solistów przystąpiło w tym roku 12 wykonawców oraz 3 zespoły muzyczne. Publiczne Gimnazjum w Trzcianie reprezentowały: w kategorii solistów: Izabela Studzińska z utworem Anny German „Tańczące Eurydyki" i Kinga Pijanowska z utworem Edyty Geppert „Nie żałuję" oraz zespół „ Siewające Gitary" z utworem „Dziękczynienie" Starego Dobrego Małżeństwa.
   Ciężka praca i liczne próby pod kierownictwem Pani mgr Marty Błasińskiej zaowocowały sukcesem Izabeli Studzińskiej, która zajęła I miejsce ex aequo z uczniem Zespołu Szkół w Dąbrowicy - Mateuszem Opoką. Interpretacja i wykonanie Izy, tego jakże trudnego utworu wywołało zaciekawienie jury, zachwyt widowni, a także konsternację konferansjera. Kinga Pijanowska otrzymała wyróżnienie, zespół „Śpiewające Gitary" zdobył III miejsce.
    Przewodnicząca jury Pani Maria Żyła podkreśliła, że wybór laureatów nie był prosty. Poziom wykonywanych utworów był bowiem bardzo wysoki, a wokaliści zachwycali swoim profesjonalizmem.
    Dla zwycięzców przygotowano nagrody w postaci bonów do realizacji w sieci sklepów Empik, książki i dyplomy. Po występach na wszystkich uczestników czekał pyszny poczęstunek, który przygotowali uczniowie klas gastronomicznych tej szkoły.

Materiał nadesłany.