powiększ tekst A A A

piątek 17.02.2012

Kategoria
Pozostałe informacje

W OBRONIE SĄDU BOCHEŃSKIEGO

15 lutego Jacek Pająk starosta bocheński, Stefan Kolawiński burmistrz Bochni, Jan Kulig wójt Łapanowa, Józef Nowak wójt Trzciany i Tomasz Gromala wójt Lipnicy Murowanej, uczestniczyli w spotkaniu z Piotrem Dardzińskim Szefem Gabinetu Politycznego Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina. Samorządowcy wypowiedzieli się również w imieniu nieobecnych na spotkaniu członków Społecznego Komitetu Obrony Sądu Rejonowego w Bochni tj.: burmistrza i wójtów pozostałych gmin powiatu bocheńskiego, przedstawicieli bocheńskich instytucji i organizacji pożytku publicznego.

Podczas wizyty w ministerstwie starosta, burmistrz i wójtowie przekazali na ręce Szefa Gabinetu Politycznego petycję w obronie bocheńskiego Sądu Rejonowego, pod którą podpisy złożyło ponad 16 tysięcy mieszkańców powiatu bocheńskiego. Po raz kolejny wysunęli także argumenty za pozostawieniem właściwości Sądu Rejonowego w Bochni oraz przedstawili szereg spostrzeżeń i obaw podnoszonych przez mieszkańców powiatu bocheńskiego, które wynikają z zakresu proponowanych przez Ministra zmian.

Przypomnijmy, że zawiązany w Bochni Społeczny Komitet Obrony Sądu Rejonowego zebrał w ciągu zaledwie tygodnia ponad 16 tysięcy podpisów pod petycją do Ministra Sprawiedliwości, w której mieszkańcy Bochni i pozostałych gmin powiatu bocheńskiego zwracają się do Ministra Jarosława Gowina o zachowanie samodzielności bocheńskiego sądu, wskazując jak fundamentalne znaczenie ma on dla funkcjonowania systemu sądownictwa na Bocheńszczyźnie.