powiększ tekst A A A

wtorek 28.02.2012

Kategoria
Pozostałe informacje

SPOTKANIE Z KABARETEM "FORMACJA CHATELET"

    W niedzielę 26 lutego 2012 roku członkowie trzciańskich kabaretów po raz kolejny spotkali się ze swoimi ulubionymi aktorami kabaretowymi – tym razem była to krakowska „Formacja Chatelet", która na scenie Teatru „Groteska" zaserwowała znakomity występ. Skecze obfitowały zarówno w humor sytuacyjny jak i słowny, który w połączeniu ze znakomitym warsztatem aktorskim i nieprzewidzianymi zdarzeniami na scenie powodował salwy śmiechu rozbawionej do łez publiczności. Trio „Foch" (Formacja Chatelet) w składzie: Adam Małczyk, Michał Pałubski i Askaniusz Petynka wzniosło się na wyżyny swoich umiejętności, często okraszając gagi niesamowicie błyskotliwą improwizacją. Pośród prezentowanych skeczy mogliśmy zobaczyć: „Policjanta i woźnicę", „Nocną taryfę", „Spowiedź", „Pracę domową", brawurowo wykonaną piosenkę „Przemoc kobiet wobec mężczyzn" i parę numerów po raz pierwszy prezentowanych szerokiej publiczności. Doskonała zabawa trwała przez półtorej godziny, a jej finałem były trzy bisy i długie, gorące brawa na zakończenie wspaniałego widowiska.
    Po programie grupy kabaretowe zaproszone zostały na specjalne spotkanie z członkami kabaretu „FOCH". Padały na nim pytania o warsztat aktorski, o pomysły na skecze, o najciekawsze sytuacje na występach i wiele, wiele innych. Później przyszedł czas na wspólne zdjęcia, żarty, a nawet na fotografowanie naszych kabaretów przez członków „Formacji Chatelet". Nie obyło się również bez autografów na plakatach kabaretu i na koszulkach naszej młodzieży. „FOCH" przygotował specjalną niespodziankę – każdy z naszej „humorystycznej brygady" otrzymał od zespołu zdjęcie z autografem i specjalną dedykacją.
    Inicjatorem i organizatorem spotkania młodzieży z członkami „Formacji Chatelet" był opiekun grup kabaretowych pan Piotr Musiał. Członkowie kabaretów składają również gorące podziękowania na ręce wójta gminy Trzciana pana Józefa Nowaka za pomoc w organizacji wyjazdu.

Materiał nadesłany.