powiększ tekst A A A

piątek 09.03.2012

Kategoria
Pozostałe informacje

GMINNE ELIMINACJE OTWP „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

    Nieprzerwanie od 1996 r. Trzciana organizuje gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Termin i miejsce eliminacji ustala oraz komisję konkursową powołuje zawsze Zarząd Oddziału Gminnego. Tym razem uczynił to w dniu 28. grudnia 2011 r. W skład Komisji Konkursowej powołano strażaków: Przewodniczący Stanisław Piasecki, członkowie: Stanisław Tracz, Jan Truś, Krzysztof Kącki.
    Autorem pytań testowych i zestawów ustnych był członek ZOG ZOSP RP w Trzcianie druh Jan Truś. Organizacją turnieju i zabezpieczeniem nagród zajął się sekretarz ZOG ZOSP RP w Trzcianie druh Jerzy Dudek. Sprzęt strażacki do jednego z pytań dogrywki finałowej wypożyczyła jednostka OSP Trzciana.
    Gminne eliminacje OTWP odbyły się w Świetlicy Gminnej w dniu 9 marca 2012 r. W pierwszej grupie do eliminacji gminnych uczestników (8 osób) zgłosiły 4 szkoły podstawowe z terenu gminy, w grupie II - wszystkie gimnazja (9 osób).

Eliminacje gminne składały się z dwóch części: pisemnego testu 25 pytań oraz finału ustnego, do którego przeszło 5 uczestników z najwyższą liczbą punktów.
    W grupie uczniów szkół podstawowych, po teście pisemnym poziom punktacji był bardzo wyrównany. Druga część przyniosła większe różnice punktowe i zdecydowała o klasyfikacji. Jednak w przypadku II i III miejsca o wyniku – zgodnie z regulaminem - musiały zadecydować punkty z testu pisemnego, gdyż uczestnicy zdobyli w ustnym finale taką samą liczbą punktów.
    Grupa druga (gimnazjaliści) wypadła podobnie; w testach był wyrównany poziom i dopiero odpowiedzi ustne przyniosły kolejność zajętych miejsc, również z niewielkimi różnicami punktowymi.
Awans do eliminacji powiatowej, która odbędzie się w dniu 13 kwietnia 2012 roku w sali gimnastycznej II LO w Bochni, zakwalifikowali się wyłącznie zdobywcy pierwszych miejsc: Dawid Dudek z PSP w Kierlikówce (grupa pierwsza) oraz Kamil Błasiński z Gimnazjum w Trzcianie.
    Czołowe miejsca, premiowane również nagrodami rzeczowymi zajęli: drugie: Anna Pyznar (PSP Łąkta Dolna) i Łukasz Kowalczyk (Gimnazjum w Kamionnej), trzecie: Jakub Mrugacz (PSP w Kierlikówce) i Mateusz Adamczyk (Gimnazjum w Trzcianie), czwarte: Konrad Piasecki (PSP w Kierlikówce) i Karol Chojecki (Gimnazjum w Leszczynie), piąte: Maksymilian Burkowicz (PSP w Kamionnej) i Konrad Szumański (Gimnazjum w Trzcianie).
    Przewodniczący Komisji wręczył dyplomy i nagrody oraz życzył zwycięzcom powodzenia w eliminacjach powiatowych. Słowa podziękowania skierował także do nauczycieli przygotowujących młodzież do eliminacji turnieju.
    Sponsorami cennych nagród (plecaki, piłki nożne, długopisy z okolicznościowym nadrukiem) byli : Urząd Gminy w Trzcianie oraz Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie -Oddział w Trzcianie.