powiększ tekst A A A

czwartek 22.03.2012

Kategoria
Pozostałe informacje

XI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI HERBERTA - TRZCIANA 20.03.2012

    W jedenastej edycji Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Herbert - poeta niepokorny", zorganizowanej 20 marca 2012 roku wzięło udział 21 uczniów, reprezentujących 11 gimnazjów. Każdy z uczestników mówił wybrany wiersz Zbigniewa Herberta – wybitnego polskiego poety i prozaika (1924 – 1998) oraz fragment prozy wybranego autora. Poszczególne prezentacje zapowiadali uczniowie trzciańskiego gimnazjum: Faustyna Strąk i Kamil Foryś.
    Komisja konkursowa w składzie: Joanna Grandys – przewodnicząca, Teresa Mrugacz - członek, biorąc pod uwagę stopień opanowania tekstów, dykcję, dobór tekstów, ekspresję i ogólny wyraz artystyczny, postanowiła w tym roku przyznać: dwa pierwsze miejsca dla: Karoliny Bębenek (Publiczne Gimnazjum w Trzcianie) i Klaudii Oleksińskiej (ubiegłorocznej triumfatorce z Publicznego Gimnazjum w Mikluszowicach), drugie miejsce: Kindze Klimek (Publiczne Gimnazjum w Starym Wiśniczu), trzecie miejsce: Karolinie Kaliciak (Publiczne Gimnazjum w Żegocinie) oraz dwa wyróżnienia dla: Anny Goc (Publiczne Gimnazjum w Królówce) i Patrycji Mączki (Publiczne Gimnazjum w Królówce).
    Cały konkurs przebiegał w starannej i pomysłowej scenografii, autorstwa nauczycielki trzciańskiego gimnazjum Iwony Koźbiał i został wzbogacony popisami wokalnymi działającego w szkole zespołu instrumentalno – wokalnego „Śpiewające Gitary" (prowadzonego od wielu już lat przez Panią Martę Błasińską) i solistki: Emilię Błasińską i Iwonę Studzińską. Tegoroczny wzbogacono także krótką prelekcją dr Teofila Wojciechowskiego na temat życia i twórczości Zbigniewa Herberta.
     Drugi z zaproszonych gości – pomysłodawca konkursu, a obecnie dyrektor PSP nr 2 w Bochni – Zbigniew Solak – pogratulował wspaniałej organizacji konkursu i przekazał na ręce dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Trzcianie Andrzeja Kąckiego dwie okolicznościowe monety z wizerunkiem Zbigniewa Herberta, zachęcając go do utworzenia w szkole specjalnej ekspozycji poświęconej wybitnemu polskiemu poecie.
    Sponsorem całej imprezy była Rada Rodziców przy Zespole Placówek Oświatowych w Trzcianie, która nie tylko ufundowała nagrody, ale także poczęstunek (obiad) dla uczniów, ich opiekunów oraz zaproszonych gości. 

Galeria fotograficzna >>>                                                   Relacja wideo >>>.