powiększ tekst A A A

poniedziałek 31.07.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

ŚWIĘTO GMINY TRZCIANA 2017

 Święto Gminy Trzciana - to największa impreza plenerowa gminy, organizowana przez Wójta Gminy oraz Świetlicę Gminną, przyciąga tłumy uczestników. W tym roku była to impreza dwudniowa. W sobotę 29 lipca 2017 roku rozpoczęła się o godz. 18.30 występami kabaretów:"Ziomki" z Trzciany oraz "Pstryk" z Łapanowa. Oba prowadzi Piotr Musiał. Widzowie mogli zobaczyć kilka znanych skeczów z repertuaru kabaretu "Potem".
 Potem ponad godzinny koncert dała łapanowska grupa "Lubię to", grająca popularne utwory, m. in. "Miłość w Zakopanem".
 Gwiazdą sobotniego wieczoru był brzeski zespół "After Day". Wykonał wiele popularnych i znanych utworów rockowych, głównie ballad, takich jak np. "Oprócz błękitnego nieba" z repertuaru "Golden Life", „W życiu piękne są tylko chwile" (z rep. zespołu "Dżem"), czy bluesowy "Zdrowa woda - piwo", a nawet "Suzanna".
 Na zakończenie pierwszego dnia imprezy, plenerową dyskotekę na przyszkolnym placu, gdzie zorganizowane było "Święto Gminy Trzciana", trwającą kilka godzin, poprowadził DJ Hubertuse.

Fotogaleria >>> 
Relacja wideo >>>

 Niedzielne popołudnie 30 lipca 2017 roku - drugi dzień Święta Gminy Trzciana. Chyba upał spowodował, że nie udało się znaleźć chętnych do pierwszego zaplanowanego na godzinę 16.00 punktu, jaki miały być Wiejskie Turnieje Zespołowe. Świętowanie zaczęło się więc godzinę później od występów laureatów XVIII Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Ja po prostu mam talent". Na estradzie wystąpiły laureatki: Wiktoria Dudziak i  Zuzanna Błasińska, po nich Helena Kosecka z Żegociny, ze Studia Tańca „Agata" w Bochni - laureatka "Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych. Krótki recital na gitarze zaprezentował nauczyciel trzciańskiej Szkoły Muzycznej Ireneusz Fołta.
 Po raz kolejny w ramach Święta zorganizowany został konkurs kapel weselnych. W tym roku o puchar Wójta Gminy Trzciana rywalizowały dwa zespoły" Lubię to!" z Łapanowa (ten sam, który grał w Trzcianie dzień wcześniej) i "RespecT" z okolic Nowego Wiśnicza. Z rywalizacji zwycięsko wyszedł zespół z Łapanowa, któemu Wójt Józef Nowak wręczył okolicznościowy puchar.
 Po przemówieniu Wójta Nowaka, który powitał gości, m. in. Wicestarostę Bocheńskiego Józefa Mroczka, Komendanta Powiatowego Policji - insp. Tadeusza Stachaka. Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Bochni - bryg. Piotra Gadowskiego, radnych powiatowych Wiesława Kuklę i Ryszarda Drożdżaka oraz wójtów gmin: Lipnica Murowana, Bochnia, Łapanów i Żegocina, a także przybyłych mieszkańców gminy i okolic oraz podziękował sponsorom. 
 Zaraz potem rozpoczął się cykl wręczania kolejnych pucharów. Rozpoczął się od wręczenia dyplomów i pucharów dla hodowców gołębi, którzy uzyskali najlepsze wyniki lotowe spośród członków Sekcji Trzciana ww współzawodnictwa o Puchar Wójta Gminy Trzciana 2017: 1 miejsce: Sroka Wojciech, 2 m. Gacek Andrzej, 3 m. Pawliński Stanisław. Wręczali - Prezes Sekcji Tomasz Babral w Wójt Józef Nowak.
 Także Wójt oraz Maciej Babral wręczali puchary dla drużyn piłkarskich, które w tegorocznym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Trzciana rozegranych na stadionie w Rdzawie, zajęli trzy pierwsze miejsca: 1. m. Kamionna, 2 m. - Łąkta Dolna, 3 m. Trzciana.
 Oczywiście nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych: dmuchane zjeżdżalnie, zamki itp. Tradycyjnie już zaprezentowały się stoiska promocyjne: LGD "Dolina Raby", oraz tłumnie oblegane stoisko KGW "Przyjazdy Ujazd" i po raz pierwszy na Święcie Gminy Trzciana promujące się stoisko Koła Gospodyń i Gospodarzy "Przyjazna Kamionna", na których można było posilić się daniami, ciastami i napojami regionalnymi. 
  Tegoroczna impreza była też jubileuszem 70. lecia Orkiestry Dętej OSP w Leszczynie, w ostatnich 28 latach prowadzonej przez Włodzimierza Pietrasa. Jubilatka na plac uroczystości przemaszerowała w rytm marsza wraz z towarzyszącym jej zespołem czirliderek,  prowadzonym przez Beatę Pyrz. Przed jubileuszowym koncertem Wójt Józef Nowak podziękował wszystkim pokoleniom orkiestry i wręczył  zespołowi czek na 5 tys. zł.  W przerwie koncertu Jubilatki kilka układów tanecznych zaprezentowały przed estrada czirliderki  z leszczyńskiego zespołu. kapelmistrz Włodzimierz Pietras przypomniał zebranym historię orkiestry, założonej jesienią 1947 roku przez Franciszka Ferenca - ówczesnego kierownika szkoły i Jana Chojeckiego. 
 Z każdą chwilą gęstniał tłum ludzi, którzy przyszli na występ gwiazdy wieczoru. O godzinie 21 trudno już było znaleźć na placu wolne miejsce. Krzysztof Krawczyk, który wystąpił z żoną Ewą i zespołem muzyków, nie zawiódł publiczności, wykonując swoje największe przeboje, m. in. "Rysunek na szkle", "Parostatek", "Mój przyjacielu", "Zatańczysz ze mną jeszcze raz" i kilka innych. Poszczególne przeboje przeplatał dowcipami, a także osobistymi refleksjami, w tym o zmarłych jego przyjaciołach: Czesławie Niemenie i ostatnio Zbigniewie Wodeckim. Dedykowane im końcowe "Abba Ojcze", zaśpiewane przez niego wraz z całą publicznością, słychać był na pewno daleko i ten fragment koncertu  na pewno zostanie na długo w pamięci uczestników Święta Gminy Trzciana 2017.
 Pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka na świeżym powietrzu zakończyła kolejne, bardzo udane "Święto Gminy Trzciana".

Fotogaleria >>>
Relacja wideo >>>

                                                    Tekst, zdjęcia, wideo i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski