powiększ tekst A A A

wtorek 02.01.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

III Gminna Akcja "Mikołaj SENIOR" już za nami

„Jeśli powtarzam tysiące razy jedną rzecz,
nie przerywaj mi, żeby powiedzieć "Mówiłaś to przed minutą".
Proszę, po prostu posłuchaj. Spróbuj sobie przypomnieć chwile,
kiedy byłaś mała, a ja czytałam dla Ciebie tę samą historię
noc w noc zanim zasypiałaś.
Kiedy nie chcę wziąć kąpieli, nie bądź zła i nie zawstydzaj mnie.
Pamiętasz, jak za Tobą chodziłam, gdy byłaś jeszcze dzieckiem,
próbując namówić Cię mimo wymówek na prysznic?
Kiedy widzisz, jak nie radzę sobie z nowymi technologiami,
daj mi czas, żebym się ich nauczyła i nie patrz na mnie w ten sposób...
Pamiętaj, Kochanie, jak cierpliwie uczyłam Cię, jak robić wiele rzeczy...
Jak zachować się przy jedzeniu, ubrać się,
uczesać włosy i radzić sobie z różnymi codziennymi sprawami.
Gdy zauważysz, że się starzeję, proszę, bądź cierpliwa,
ale przede wszystkim – spróbuj zrozumieć, przez co przechodzę.
Jeśli czasem zdarzy mi się zgubić wątek naszej rozmowy,
daj mi chwilę, żebym sobie przypomniała.
A jeśli nie będę mogła, nie denerwuj się i nie bądź arogancka.
Wiedz, że najważniejsze dla mnie to po prostu być z Tobą.
A gdy moje stare, zmęczone nogi nie pozwalają mi iść tak szybko jak dawniej,
podaj mi swoją rękę, tak ja kiedyś dawałam Ci moją, gdy zaczynałaś chodzić.
Gdy nadejdą te dni – nie bądź smutna. Po prostu bądź ze mną.
Próbuj mnie zrozumieć, gdy będę zbliżać się do schyłku mojego życia z miłością.
Będę Ci ogromnie wdzięczna za poświęcony czas i radość, którą dzieliłyśmy.
Z uśmiechem i ogromnym uczuciem, jakim zawsze Cię darzyłam,
chcę po prostu powiedzieć: kocham Cię ...moja droga Córeczko.
Twoja Mama
/znalezione w Internecie/

 

        W tym roku dnia 20 grudnia 2017r....Seniorów z naszej Gminy odwiedził już po raz trzeci Mikołaj Senior, nie odbyło by się to dzięki pomocy wielu osób zaangażowanych w akcję, ponieważ zaproszenie kierowane było do wszystkich, którzy chcieli zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja i pomóc mu w uszczęśliwieniu samotnych seniorów z naszej Gminy. W tym roku nawet apteki spoza Gminy Trzciana włączyły się do naszej akcji, dlatego też dziękujemy, ponieważ dzięki Państwu Seniorzy, mieli poczucie, że nie są przeźroczyści, że się o nich pamięta... a w czasie Świąt samotność boli najmocniej... i cisza w domu jest taka nieznośna...
        W tym roku dzięki zaangażowaniu wielu z Państwa udało się stworzyć paczki Mikołajkowe dla 4 Seniorów z naszej Gminy. Paczki zawierały wszystko to, co przydało się, aby inaczej spędzić te Święta, by nie martwić się, że na białym obrusie właściwie nie ma się już co postawić do jedzenia, bo trzeba było wykupić leki, bo rachunek za prąd przyszedł większy niż oczekiwany...; była żywność trwała, środki czystości, kosmetyki, stroiki świąteczne, jak i również suplementy i artykuły apteczne.
        Gdy do starości i samotności dodamy choroby i podzielimy przez otrzymywane świadczenie emerytalno-rentowe, które często ledwo wystarcza na opłacenie rachunków, wyliczenia stają się nie ważne. Gdy na zewnątrz chłody, a w lodówce jedynym stałym bywalcem jest światło, nogi odmawiają posłuszeństwa by wstać z łóżka to rzeczywistość czterech ścian urasta do rangi całego świata... i wtedy tak barwny dzień jaki udało się stworzyć dla Seniorów dzięki Państwa pomocy, zaangażowaniu pracowników GOPS i dzięki Mikołajowi, który w swoim grafiku znalazł dla nas czas, jest tym co wywołuje najszczerszy uśmiech.
        Wielu z Państwa było z nami po raz kolejny, dlatego wszystkim serdecznie dziękujemy, za to, że żywo odpowiadacie Państwo na nasze propozycje, że włączacie się w nasze akcje, że pokazujecie, że można inaczej, że warto inaczej, że trzeba inaczej niż tylko schematyczne, standardowe działania, dziękuję za to że się wam chce...
        Nie sposób podziękować Państwu imiennie, ponieważ wielu z Państwa pozostaje dla nas anonimowymi, dlatego też dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość i przyjazną dłoń, która nas wspierała w pracy w 2017r. podejmowanej dla dobra mieszkańców naszej Gminy. Dziękuję za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę , która przynagla do czynienia dobra i za bezinteresowną pomoc, i w końcu za paczki...dzięki Wam 4 osoby mały naprawdę niezapomniane święta. Dziękuję również pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej którzy włączyli się w akcję dziękuję za współpracę, pomoc w pokonywaniu trudności, za wszystkie radości i wyjątkowe zaangażowanie w życie naszych mieszkańców. Temu samemu Św. Mikołajowi po raz trzeci, że mimo obowiązków zawodowych i rodzinnych znalazł dla nas czas- dziękujemy mu za otwartość, uśmiech i dotychczasową współpracę, oraz poświęcony czas. Nasz Mikołaj Senior niestety podobnie jak rok temu był bardzo roztargniony gdyż zapomniał o stroju w ferworze pracy, dlatego też po raz kolejny poratował nas ks. Marek Wachowicz, który wypożyczył strój Mikołajowi- dlatego też za tą gratisową usługę księdzu Markowi dziękujemy.

materiał nadesłany: Elżbieta Burkowicz, wprowadzenie: Agnieszka Bębenek