powiększ tekst A A A

piątek 09.02.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

„JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” W GMINIE TRZCIANA

        W tym roku Gmina Trzciana po raz pierwszy uczestniczyła w małopolskim projekcie „Jeżdżę z głową". Jest to projekt nauki jazdy na nartach dla dzieci szkół podstawowych.
        Kurs ukończyło łącznie 50 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.
Gmina Trzciana pozyskała na ten cel 9000 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, reszta pochodzi z wpłat rodziców i budżetu gminy. Łączna kwota to ponad 27 000 zł.
       W ramach projektu zorganizowane zostały wyjazdy na stok narciarski w Laskowej /Stacja Narciarska „LASKOWA-KAMIONNA"/. Zajęcia obejmowały łącznie 20 godzin nauki jazdy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów szkółki narciarskiej STAN-SPORT. Uczniowie w ramach projektu mieli zapewniony dowóz na stok narciarski, karnety wstępu na wyciągi. Wyposażeni byli w kompletny sprzęt narciarski (narty, buty i kaski) oraz objęci byli ubezpieczeniem. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa, a opiekę podczas przejazdu na stok oraz powrotu zapewniali nauczyciele – opiekunowie.
        W efekcie odbytego kursu uczniowie nabyli podstawowe umiejętności jazdy na nartach, zapoznali się z zasadami zachowania na stoku i i aktywnie spędzili czas wolny.
        Na zakończenie instruktorzy szkółki narciarskiej STAN-SPORT wręczyli młodym narciarzom dyplomy ukończenia kursu oraz pamiątkowe medale.
       Teraz uczniowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności wspólnie z rodzicami podczas zbliżających się ferii zimowych.

tl_files/content/aktualnosci/2018/02/2018-02-09/Baner jezdze z glowa.jpg

 

wprowadzający: AB