powiększ tekst A A A

środa 06.06.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

FESTIWAL I PIKNIK W ŁĄKCIE DOLNEJ - RELACJA

 Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców SP im. Św. Kingi w Łąkcie Dolnej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Łąkcie Dolnej zorganizowały wspólnie na przyszkolnym placu. XIX Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej "Ja po prostu mam talent" i piknik. O mało co aura nie popsuła planów oraganizatorów, bowiem o godzinie 15 nad wsią pojawiły się gęste czarne chmury i z nieba lunęła ulewa, która trwała prawie godzinę. Potem na szczęście pogoda okazała się łaskawsza i można było realizować zaplanowane przedsięwzięcia.
 Na estradzie pojawiła się konferansjerka - Małgorzata Mikołajek i rozpoczęła się pierwsza część imprezy - Festiwal Piosenki "Ja po prostu mam talent". Dziewiętnasta już edycja festiwalu zgromadziła 19 wykonawców, podzielonych na cztery grupy wiekowe: uczniów klas 0 (5 przedszkolaków), klas I - III (5), IV - VI (5), klas VII oraz II i III gimnazjum (4). Komisja konkursowa, pracująca w składzie: Bożena Ciszek-Mickoś - przewodnicząca, Anna Kępa, zdecydowała przyznać pierwsze miejsca następującym wokalistom: Jakubowi Pławeckiemu z klasy ) w Leszczynie za wykonanie piosenki pt. Plac zabaw", Zuzannie Pijanowskiej ze Szkoły Podstawowej w Kamionnej za zaspiewanie piosenki pt. "A ja mam psa", ex aequo Wiktorii Dudziak z Kamionnej (piosenka "Radość najpiękniejszych lat") i Laurze Chojeckiej z Leszczyny za interpretację piosenki "Dłoń") oraz gimnazjalistce z Trzciany Zuzannie Błasińskiej za przedstawienie piosenki pt. Staruszek świat". Jury miało do wykonawców i ich opiekunów sporo uwag dotyczących doboru piosenek, tonacji, pracy z mikrofonem, emisji głosu itd.
 Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów, a wybrane przez organizatorów tej imprezy.
  To popołudnie to także piknik na świeżym powietrzu, z tradycyjnymi atrakcjami, czyli zabawą dla dzieci z animatorem, słodkim poczęstunkiem, kącikiem grillowym, loterią fantową i oczywiście kolejnymi występami artystycznymi. Rozpoczęły je popisy grup tanecznych. Jako pierwsi w kilku tańcach zaprezentowały się przedszkolaki z miejscowefo oddziału przedszkolnego, po nich starsze koleżanki z łąkieckiego zespołu "Junior Stars", prowadzonego przez Elżbietę Dudziak, a składającego się z uczennic miejscowej szkoły podstawowej. Następnie przed sceną zaprezentowały się młode tancerki z zespołów: Dance & Fitness Hous i Wild Crew & Wild ze szkoły Tańca w Bochni.
 Na wieczorną część imprezy złożyły się: koncert gwiazdy wieczoru - zespołu "Claudia", piękny pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna na świeżym powietrzu.
  Patronat nad całą imprezą sprawował Wójt Gminy Trzciana, a głównym sponsorem była firma "Hydrosprzęt". Pomimo kłopotów z pogodą imprezę należy uznać za udaną. Kolejna - już za rok.

 

Fotogaleria - Festiwal >>>
Fotogaleria - Piknik >>>


Festiwal - relacja wideo >>>
Piknik - relacja wideo - >>>
                             Zdjęcia, tekst, wideo, wprowadzenie: Tadeusz Olszewski
                             Niektóre zdjęcia: Katarzyna Śliwa