powiększ tekst A A A

środa 23.03.2011

Kategoria
Pozostałe informacje

SUKCES W X. POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

W dniu 23 marca 2011r. w PSP nr 5 im. J. Matejki w Bochni odbył się X. Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem "Powróćmy do twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima". Honorowy patronat nad nim sprawuje Starosta Bocheński Jacek Pająk i Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński. Patronat medialny objęła redakcja portalu "Moja Bochnia".
Konkurs rozgrywał się w czterech kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne (grupa 6-latków), klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie.
W konkursie tym wzięły udział między innymi 2 uczennice PSP im. Św. Kingi w Łąkcie Dolnej: Kinga Mól - uczennica klasy pierwszej i Gabriela Śliwa - uczennica klasy trzeciej. Obie do konkursu przygotowała Pani Cecylia Piskorz.
Kinga Mól wystąpiła z recytacją wiersza Jana Brzechwy pt. "Kłamczucha", a Gabriela Śliwa recytowała "Słonia Trąbalskiego" - Juliana Tuwima. Uczestnicy konkursu występowałay na tle przepięknej, barwnej scenografii. Konkurs w tym roku prowadziły dwie niezwykłe postacie: "Profesor Kleks" i "Dziwaczka", którzy wprawili uczestników we wspaniały nastrój. Była to wysokiej rangi impreza pod względem organizacjyjnym oraz poziomu zaprezentowanych recytacji.
Łąkieckie uczennice, jak co roku stanęły na wysokości zadania i nie okazały się gorsze od ubiegłorocznych koleżanek. Gabriela Śliwa zdobyła I miejsce w kategorii klas trzecich, a Kinga Mól wyróżnienie w kategorii klas pierwszych. Obie otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratulujemy im sukcesu. Oprócz tego każdy z uczestników otrzymał piega od samego "Profesora Kleksa", a swoją obecność zaznaczył robiąc kleksa przy użyciu strzykawki i kolorowej farby. Dzieci były zachwycone i zapomniały o tremie. Była to bajkowa impreza.