powiększ tekst A A A

sobota 12.03.2011

Kategoria
Pozostałe informacje

III. POLICYJNY TURNIEJ FUTSALU - TRZCIANA

W piękny, słoneczny i ciepły dzień 12 marca 2011 roku w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Trzcianie rozegrana została trzecia już edycja Policyjnego Turnieju Futsalu o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. O to trofeum walczyło w tym roku 10 drużyn. Oprócz drużyn złożonych z policjantów z Gorlic, Bochni i Nowego Wiśnicza, grały ekipy zaproszone przez organizatorów. W sumie było to 10 zespołów, które w wyniku losowania podzielono na dwie grupy eliminacyjne. W pierwszej znalazły się drużyny: "Beskid" Żegocina, "Glinik" Trzciana, KPP Gorlice, Dziennikarze Kraków, KPP Bochnia. W drugiej los skojarzył: Trzcianę, Komisariat Nowy Wiśnicz, "Macierz" Lipnicę Murowaną, Fan Klub Wisły Kraków, i KP PSP Bochnia.
Turniej rozpoczęło oficjalne rozpoczęcie. Przybyłe ekipy powitali organizatorzy imprezy: Krzysztof Bębenek i nadkomisarz Mariusz Dymura - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. Poinformowano zebranych, że współorganizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Gminy Trzciana, a sponsorem SC Stańdo - St. i P. Stańdo. Gorące brawa otrzymali także grający w drużynie Dziennikarzy Kraków ...bokserzy - Paweł Kołodziej (mistrz świata organizacji WBF) i Andrzej Wawrzyk (mistrz Polski wagi ciężkiej, młodzieżowy mistrz świata WBC).
Każdy z meczów, które sędziowali Stec Mariusz i Cierniak Michał, trwał 12 minut. W grupach grano systemem "każdy z każdym". Po 20 pojedynkach wyłoniono czterech półfinalistów, którymi zostały drużyny: KPP Bochnia, KPP Gorlice (z grupy pierwszej) oraz PSP Bochnia i Trzciana (z grupy drugiej. Następne cztery mecze rozstrzygnęły o ostatecznym układzie finałowej rozgrywki. Bardzo zacięty był mecz o trzecie miejsce, w którym gospodarze - drużyna Trzciany 2 : 1 pokonała strażaków z KP PSP Bochnia.
W meczu finałowym policjanci z Gorlic wzięli srogi rewanż na kolegach z Bochni za porażkę 1 : 2 w grze grupowej. Dominowali zdecydowanie i wygrali 3 : 0, choć trzeba przyznać, że drużyna bocheńska także miała szanse bramkowe, ale ich nie wykorzystała.
Po sześciu godzinach sportowych zmagań przyszła kolej na podsumowanie turnieju i ceremonię wręczenia pucharów. Drużyny znów ustawiły się na zbiórce, a Mariusz Dymura w asyście Macieja Babrala (sędziego technicznego zawodów) wręczył kapitanom drużyn dyplomy, a - trzem najlepszym - także puchary. Ten najokazalszy odebrał kapitan ekipy z Gorlic, która grała w składzie: Mariusz Mikołajczyk, Jarosław Rusiniak, Krzysztof Mazur, Marcin Górka, Mariusz Pater (bramkarz), Adam Sroka, Marcin Fugiel.
Jak podkreślili główni organizatorzy turnieju: Krzysztof Bębenek oraz Mariusz Dymura, wszystkie mecze przebiegały w sportowej atmosferze i stały na dobrym poziomie sportowym. Na parkiecie wystąpili panowie różnych zawodów, a nawet dziedzin sportu, a połączyła ich wspólna pasja - piłka nożna. Można więc mieć pewność, że turniej będzie kontynuowany w latach następnych.