powiększ tekst A A A

środa 01.08.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

ŚWIĘTO GMINY TRZCIANA 2018

 Dwudzieste drugie Święto w historii najmłodszej gminy w powiecie bocheńskim - Trzciany, przeszło już do historii. Od pewnego czasu jest to dwudniowa impreza plenerowa z występami estradowymi, licznymi stoiskami konsumpcyjno - promocyjnymi, atrakcjami dla dzieci oraz częścią oficjalną, podczas której gospodarz Gminy - Wójt Józef Nowak wita przybyłych gości i mieszkańców gminy i krótko prezentuje dorobek samorządu oraz składa podziękowania wszystkim, którzy przyczyniają się do jej systematycznego rozwoju.
 W tym roku Gminy Trzciana świętowała w sobotę i niedzielę, czyli 28 i 29 lipca. Liczne atrakcje dla gości i mieszkańców gminy zapewnili organizatorzy: Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Śliwa, Wójt Gminy - Józef Nowak oraz Kierownik Świetlicy Gminnej w Trzcianie - Paweł Sroka. Nie zawiodła publiczność, choć - jak w poprzednich latach - najliczniej przybywała na występy gwiazd wieczorów oraz niedzielny pokaz sztucznych ogni.

 Świętowanie w sobotę, 28 lipca miało się rozpocząć od turniejów zręcznościowych, ale niestety również w tym roku nie znalazły się osoby chętne do udziału, pomimo szczegółowego programu konkurencji zamieszczonego na facebooku. Dlatego też impreza rozpoczęła się dopiero o godz. 18.30 występem estradowym trzciańskich kabaretów „Zgred" i „Ziomki". O godz. 19.00 rozpoczął się godzinny koncert zespołu „Expert" z Leszczyny. Po nim na estradzie wystąpił zespół coverowy z Bochni – „The Jaggers", który bawił publiczność aż do godz. 02.00 w nocy.
Upalne, niedzielne popołudnie na placu przez Zespołem Placówek Oświatowych w Trzcianie – to także szereg występów estradowych. Zaczęło się o godz. 16.00 przedstawieniem „Jaś i Małgosia" w wykonaniu rodziców najmłodszych widzów. Premiera tego przedstawienia odbyła się w trzciańskim przedszkolu 29 maja br. O godz. 16.20 na scenie wystąpiły dwie laureatki łąkieckiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Ja po prosu mam talent": Zuzanna Pijanowska z Kamionnej z piosenką „A ja mam psa" i Zuzanna Błasińska „Staruszek świat". Kolejny punkt programu to prezentacja Szkoły Muzycznej I stopnia w Trzcianie, w tym roku była bardzo bogata. Uczniowie: Krystian Ślusarczyk i Mikołaj Zdebski (saksofony), na perkusji gościnnie wystąpił absolwent Michał Bobak, skrzypce Magdalena Dziadoń. Na perkusji gościnnie zagrała Martyna Wyskoczyńska (z Myślenic). Wystąpili tez nauczyciele tej szkoły: Mateusz Gurgul - akordeon, piano, Joanna Winiarczyk - skrzypce, Joanna Knapik - bębny + opieka nad zespołem uczniów oraz aranżacja piosenek „The final countdown" i „I will survive". Reszta piosenek: „Pod papugami", „Przyjdzie taki czas", „Stand by me" - aranżacja M. Gurgul i A. Taboła, utwór „Havana" w wykonaniu i opracowaniu Mikołaja Zdebskiego - piano i Krystiana Ślusarczyka - sax, na perkusji - Martyna Wyskoczyńska.
Muzykę biesiadną i diskopolową zaprezentowały dwa zespołu uczestniczące w „Przeglądzie kapel weselnych" – kapele „Expert" z Leszczyny i „Remo" z okolic Limanowej. Obydwa zespoły zaprezentowały piękne koncerty.
O godzinie 18.30 powitaniem i przedstawieniem gości przez Wójta Gminy Trzciana Józefa Nowaka rozpoczęła się część oficjalna Święta. O głos poprosili także goście z województwa i powiatu. Grzegorz Brach odczytał i przekazał okolicznościowy list od Wicemarszałka Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa. Głos zabrał także Ludwik Węgrzyn – Starosta Bocheński.
Jak co roku piękny koncert dała Orkiestra Dęta OSP w Leszczynie, grająca pod kierunkiem kapelmistrza Włodzimierza Pietrasa. Przedłużony występ szkoły muzycznej, następnie kapel weselnych i występ orkiestry dętej spowodowały godzinne opóźnienie i uniemożliwiły występ zespołowi „Two Way" z Łapanowa. - Bardzo nam przykro z tego powodu ponieważ zespół jest bardzo atrakcyjny, ale niestety nic nie mogliśmy zrobić – tłumaczy Kierownik Świetlicy Gminnej Paweł Sroka.
Gwiazda wieczoru – Zespół „PAPA D" nie zawiedli publiczności; zagrali z klasą między innymi stare przeboje „O la la", „Nietykalni", „Czarny śnieg". Publiczność jak i pogoda dopisały.
O godz. 22.00 został zaprezentowany niesamowity, jak co roku z nowymi fajerwerkami pokaz sztucznych ogni. Potem rozpoczęła się zabawa taneczna na świeżym powietrzu z zespołem „Remo", która trwała do godz. 1.00 w nocy.
Podczas „Święta Gminy Trzciana 2018" wszyscy się świetnie bawili, korzystając z wielu dodatkowych atrakcji, kącika zabaw dla dzieci, stoisk konsumpcyjnych, w tym lokalnych, przygotowanych i pięknie urządzonych przez „Koło Gospodyń i Gospodarzy Gościnna Kamionna" z Kamionnej, „Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych" z Trzciany oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Przyjazny Ujazd". Stoisko promocyjne przygotowała natomiast Lokalna Grupa Działania „Dolina Raby".

                                                 Materiał nadesłany. Foto: Agnieszka Bębenek, Wprowadzenie: Tadeusz Olszewski

Fotogaleria >>>