powiększ tekst A A A

piątek 14.09.2018

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

MAMY UMOWĘ NA REMONT BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO PRZY PSP W KIERLIKÓWCE

Mamy nadzieję, że „13" będzie dla naszej gminy dniem szczęśliwym, bowiem w dniu wczorajszym, tj. 13 września 2018r. Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak podpisał umowę z wykonawcą dotyczącą remontu boiska wielofunkcyjnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kierlikówce.

Remont boiska będzie kosztował 320.000 zł i odbędzie się w ramach pilotażowego projektu Województwa Małopolskiego pn. „Małopolskie boiska". Jak już Państwa informowaliśmy, Gmina Trzciana uzyskała ponad 123 tys. zł dofinansowania na to zadanie. „Małopolskie boiska" to projekt, realizowany w Województwie Małopolskim po raz pierwszy. Z powiatu bocheńskiego dofinansowanie otrzymały 4 samorządy: Gmina Bochnia, Gmina Lipnica Murowana, Gmina Trzciana i Powiat Bocheński. Inwestycja zakłada remont istniejącego, asfaltowego boiska, na boisko z nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej. W ramach prac wykonane zostaną roboty ziemne, remont odwodnienia boiska oraz dostawa i montaż urządzeń sportowych.

Wykonawcą prac została firma Przedsiębiorstwo Budowlane „MONOBET" Marian Andrzejewski z miejscowości Bobrowniki (województwo kujawsko-pomorskie). Podobnie jak w przypadku inwestycji polegającej na zagospodarowaniu placu po starej szkole w Kamionnej, o której piszemy tutaj: http://www.trzciana.pl/aktualnosci-czytnik/items/6716.html, w przypadku boiska w Kierlikówce plany pokrzyżowała sytuacja na rynku inwestycji budowlanych. Pierwotny termin zakończenia remontu planowany był na 10 sierpnia 2018r. Uczniowie mieli rozpocząć nowy rok szkolny wyposażeni w nowe boisko z nawierzchnią poliuretanową. Niestety do pierwszego przetargu przystąpiła tylko jedna firma, która zaoferowała wykonanie remontu za kwotę ponad 377 tys. zł. Potem gmina ogłosiła jeszcze kolejne dwa postępowania i jak to mówią: „do trzech razy sztuka". Najniższa cena w wyniku ogłoszenia trzeciego przetargu wyniosła 320 tys. zł, co i tak przewyższało środki przeznaczone na to zadanie w budżecie naszej gminy. Radni na sesji w dniu 04 września 2018r. zdecydowali się podjąć uchwałę, w której zwiększyli środki na remont boiska przy PSP w Kierlikówce.

Po podpisaniu umowy z wykonawcą, w dniu 13 września przekazano wybranej firmie plac budowy. Prace zakończą się jeszcze w październiku tego roku.

Cieszymy się, że uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kierlikówce, jeżeli pogoda pozwoli, jeszcze w tym roku będą mogli odbywać zajęcia sportowe i korzystać z nowego boiska.

wprowadzający: A.B.