powiększ tekst A A A

środa 26.09.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

PONAD 20 TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA ZOSI

 Grupa "Małopolanki tworzą...Być Kobietą z Pasją ", Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kamionnej oraz Szkoła Tańca - Ewa Janisz, z inicjatywy Iwony Dudziak, przy współpracy wielu ludzi, firm i organizacji  zorganizowały w dniu 23 wrzesień 2018 r. imprezę charytatywną "Kamionna dla Zosi - rodzinny piknik Zumba Fitness".
 Bohaterką popołudnia w sali gimnastycznej szkoły oraz jej otoczenia była 3-letnia Zosia, która urodziła się z zaćmą wrodzoną. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji „SŁONECZKO", która wspiera rodziców Zosi i pomaga w jej leczeniu. Przed Zosią jednak jeszcze długa droga i kosztowne wizyty w klinice w Magdeburgu.
 Pomimo nie najlepszej pogody na imprezę przybyło wiele osób, głównie całych rodzin. Przywitała ich najpierw prowadząca cała imprezę Małgorzata Mikołejek, potem Dyrektorka Szkoły Podstawowej Katarzyna Janiczek. Na uczestników imprezy czekało na nich wiele atrakcji; m. in: przedstawienie dla dzieci "Jaś i Małgosia" w wykonaniu rodziców dzieci z Przedszkola w Trzcianie, występ wokalny Iwony Zięba (mamy Zosi - finalistki 4. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki) oraz wokalny występ dzieci z Kamionnej, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami do wygrania, aukcja obrazu i książki Anny Dymnej, porady dietetyka z analizą składu masy ciała, gry i zabawy rodzinne z animatorami, warsztaty artystyczne dla dzieci, stoiska ze słodkościami, potrawy regionalne i zdrowa żywność, kiermasz rękodzieła oraz wiele innych. Nie lada gratką dla fanów motoryzacji był przyjazd na quadach grupy Wolves Squad należącej do Quadowej Grupy Południe. Dzięki Aeroklubowi Podhalańskiemu uczestnicy imprezy mogli oglądać kilkakrotny przelot samolotu, z którego dwukrotnie wyrzucono cukierki.
 Zgodnie z podtytułem imprezy, tego popołudnia i wieczoru królowała zumba, najpierw w wykonaniu dzieci, potem maraton zumby z udziałem dorosłych, poprowadzony przez z Ewę Janisz, Agatę Nizioł, Olę Fischer oraz Dominikę Barcio a także trening fitness z Adamem Szostakiem.
 Wstęp na całą imprezę był wolny, natomiast na maraton zumby obowiązywało wykupienie cegiełki, a dochód z całej imprezy w wysokości 20.391 zł 98 gr zostnie przeznaczony na leczenie wzroku Zosi.

Fotogaleria >>>

Relacja wideo >>>

Zosi i jej rodzicom możemy nadal pomagać wpłacając wolne datki przelewem na konto

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO"
77-400 Złotów, Stawnica 33A
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
tytułem „268/Z Zofia Zięba – darowizna ZUMBA imię i nazwisko"

                                    Zdjęcia, film, opracowanie i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski