powiększ tekst A A A

czwartek 26.05.2011

Kategoria
Pozostałe informacje

BYCIE MATKĄ TO DAR I BŁOGOSŁAWIEŃTWO

Dzień 26 maja - Święto Matki - to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Matka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. Matka była natchnieniem dla poetów, artystów i kompozytorów. Opiewano ją w pieśniach, wierszach i utrwalano na płótnie. Przedstawiono tą spracowaną, zmęczoną i tą uśmiechniętą, radosną, dumną ze swojego macierzyństwa, i tą zapracowaną i zagonioną. Niech to dzisiejsze spotkanie będzie dla nas wszystkich okazja do spędzenia razem miłych chwil, do wspólnej zabawy a przede wszystkim do złożenia podziękowań naszym rodzicom za pomoc, dobre słowo i miłość, której nic nam nie zastąpi - powiedziała witając przybyłych gości, mamy i ojców uczniów leszczyńskiej szkoły Pani Marią Łącka, która tego dnia zastępowała Panią Dyrektor Marię Dyrdał. Potem zaprosiła zebranych w sali gimnastycznej rodziców do oglądnięcia programu artystycznego, przygotowanego przez uczniów, który był miłym i pełnym różnorodności upominkiem dla najdroższych dzieciom osób - kochanych rodziców.
Uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali dla rodziców bardzo bogaty, urozmaicony program artystyczny, który trwał dwie godziny. Było i na poważnie i na wesoło, refleksyjnie i wzruszająco. Dzieci recytowały wiersze, odgrywały scenki, tańczyły, śpiewały. Było co podziwiać i z pewnością cieszyć się z umiejętności i talentu dzieci.
Z kolei Pani Maria Łącka podziękowała rodzicom za przybycie na szkolną uroczystość oraz nauczycielom za przygotowanie dzieci do występów. Za wszystkie miłe doznania, przygotowanie uroczystości, w imieniu rodziców podziękowała w końcowej części spotkania Pani Leszczyńska.