powiększ tekst A A A

wtorek 04.06.2019

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

PODPISANO UMOWĘ NA PROJEKT ROZBUDOWY OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W TRZCIANIE

W maju 2019r. Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy i rozbudowy istniejącej oczyszczalni ścieków w Trzcianie. Projekt będzie zakładał zwiększenie przepustowości istniejącej oczyszczalni ścieków do 520 m3/d.

W odpowiedzi na ogłoszenie przetargowe, które ukazało się w kwietniu 2019r. ofertę złożyły dwie firmy. Wybrano ofertę korzystniejszą złożoną przez Biuro Projektowe BIOMONT Jan Koń z Dębicy. Zgodnie z nią wartość projektu wyniesie 98.400,- zł brutto.

Efektem finalnym podpisanej umowy ma być kompletny projekt rozbudowy oczyszczalni wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Termin wykonania projektu upływa w grudniu 2019r.

 

„Razem z Radnymi Gminy Trzciana zdecydowaliśmy się przeznaczyć środki na wykonanie projektu rozbudowy oczyszczalni ścieków w Trzcianie. Jeżeli chcemy rozbudowywać sukcesywnie sieć kanalizacyjną niezbędna jest też rozbudowa istniejącej oczyszczalni. Narazie wykonujemy projekt. Mając kompletną dokumantację bedziemy mogli ubiegać się o środki zewnętrzne na realizację tej inwestycji. Kiedy pojawi się możliwość dofinansowania będziemy gotowi z niej skorzystać" - mówi Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz.

wprowadzający: A.B.