powiększ tekst A A A

wtorek 11.06.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

XXIV BIEGI SZTAFETOWE TRZCIANA - ŁAPANÓW

 W upalny dzień 10 czerwca 2019 roku, na trasie z centrum Trzciany do centrum Łapanowa, zostały już po raz dwudziesty czwarty przeprowadzone Biegi Sztafetowe, mające w podtytule memoriałowe wspomnienie "Szlakiem Walk Batalionów Chłopskich".
 Impreza sportowa, w której starują sztafety składające się z pięciu dziewcząt i pięciu chłopców biegnących naprzemiennie, jest organizowana wspólnie przez Gminę Łapanów i Gminę Trzciana, przy wsparciu organizacyjnym Policji, OSP obu gmin, finansowym Małopolskiego Zrzeszenia LZS, reprezentowanego na imprezie przez Wiceprezesa Jerzego Bąka oraz Patronacie Starostwa Powiatowego w Bochni, który w Łapanowie reprezentował Wicestarosta Ryszard Drożdżak.
 Startujące z centrum Trzciany na pierwszej zmianie dziewczęta z 16 sztafet, wystartował punktualnie o godzinie 11.00 Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz. Pierwszy odcinek biegu jest Memoriałem im. Leopolda Malika (jednego z pomysłodawców imprezy). Podobnie jak w roku poprzednim wygrała go Patrycja Klęsk i to właśnie ona odebrała podczas ceremonii końcowej przed budynkiem Urzędu Gminy w Łapanowie piękny puchar.
  Pomimo upału bieg ukończyli wszyscy startujący, czym zasłużyli sobie na słowa uznania, które wyrazili podczas podsumowania imprezy, po ceremonii wręczenia dyplomów i pucharów (te dla trzech najlepszych sztafet w obu grupach wiekowych), Wicestarosta Bocheński Ryszard Drożdzak oraz Wójtowie Łapanowa - Andrzej Śliwa oraz Trzciany - Cezary Stawarz. Wielkie słowa uznania za świetne przygotowanie i przeprowadzenie imprezy należą się także Panu Tadeuszowi Mazurowi z Urzędu Gminy w Łapanowie, który zadbał o każdy szczegół tej imprezy (w tym o wyżywienie i zabezpieczenie trasy biegu) i poprowadził ceremonię jej zakończenia.
Wyniki:
a) młodsza grupa wiekowa: 1. SP Dobczyce, 2. SP Łapanów, 3. SP Trzciana, 4. SP Rajbrot, 5. SP Łąkta Dolna, 6. SP Sobolów, 7. SP Kierlikówka, 8. SP Cichawka;
b) starsza grupa wiekowa: 1. SP Łapanów, 2. SP Tarnawa, 3. SP Rajbrot, 4, SP Trzciana, 5. SP Dobczyce, 6. SP Sobolów, 7. SP Grabie, 8. SP Kierlikówka.
 Tegoroczna edycja tej biegowej imprezy przeszła już do historii, ale jej organizatorzy już teraz zaprosili na jubileuszowe, dwudzieste piąte bieganie, mając nadzieję na znacznie liczniejszy udział sztafet z Małopolski.

                                                                                        Relacja, zdjęcia, filmik: Tadeusz Olszewski

Fotogaleria >>>

Relacja wideo >>>