powiększ tekst A A A

niedziela 16.06.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

PROMESA DLA OSP W KIERLIKÓWCE

 14 czerwca w OSP Królówka odbyła się uroczystość, podczas której przedstawiciele Województwa Małopolskiego: Marta Malec – Lech i Stanisław Bukowiec, Kazimierz Koprowski – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wręczyli promesy z projektu "Małopolskie Remizy 2019" na remonty i rozbudowę remiz z terenu powiatu bocheńskiego.
 Każdą gminę reprezentowali przedstawiciele jej władz oraz jednostki, w której odbędzie się remont. Gminę Trzciana, która oprócz Lipnicy Murowanej, Nowego Wiśnicza, Rzezawy i Żegociny otrzymała promesę (37.496 zł), reprezentowali na uroczysości: Wójt Ceezary Stawarz oraz Stanisław Piasecki - Prezes Zarządu OSP w Kierlikówce. To właśnie ta jednostka z otrzymanych środków, do których dołozy się samorząd gminy Trzciana, przeprowadzi remont remizy.
   W ramach programu "Małopolskie Remizy", w latach 2009 – 2018 przekazano gminom na remont aż 784 remiz blisko 32 mln zł. Skorzystały z tego także remizy z terenu Gminy Trzciana. W tym roku natomiast dotacje otrzymało łącznie 118 gmin, na prace w 121 remizach. Zarząd województwa przeznaczył na ten cel w sumie ponad 4 mln zł.

                                                     Opracowanie i publikacja: Tadeusz Olszewski. Foto: internet.