powiększ tekst A A A

sobota 06.07.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

TRZECIA SDŚ-ADA W RDZAWIE

  Pierwszy (28.02.2017) i drugi Turniej Placówek Środowiskowych Domów Samopomocy (29.06.2018), zwany ŚDS-adą, odbył się w pomieszczeniach organizatora tj. Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie, ale już tegoroczny, trzeci, na świeżym powietrzu, przed budynkiem ŚDS-u. 3 lipca 2019 roku spotkali się tu domownicy i ich opiekunowie z placówek w: Muchówce, Zagórzanach, Żegocinie oraz gospodarze. Było bardzo kolorowo, a przed budynkiem przechadzały się osoby, niczym z bajek i baśni, m. in. Gargamel, Smerfy, Czerwony Kapturek, Miś Puchatek, a nawet Ania z Zielonego Wzgórza. Tym razem turniej przebiegał bowiem pod hasłem "W świecie baśni i bajek".
  Wszystkich uczestników imprezy powitała Dyrektor ŚDS w Rdzawie - Pani Barbara Borowiec, życząc udanej zabawy, którą rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem piosenki "Witajcie w naszej bajce". Do pracy w komisji konkursowej organizatorzy poprosili gości: Renatę Paruch - Przewodniczącą Rady Gminy w Trzcianie, Sekretarz Gminy w Trzcianie - Danutę Michniak-Dutkiewicz, Kierowniczkę GOPS w Łapanowie - Małgorzatę Bolak, Pracownika Socjalnego GOPS w Trzcianie - Joannę Burda. Komisja oceniała każdą z sześciu konkurencji, wśród których były m. in: układanie puzzli, zbieranie papierowych kwiatków, wypisywanie imion Smerfów. Mistrzem ceremonii, konferansjerem, pomysłodawczynią konkursów była pracująca w ŚDS Rdzawa Anna Trojańska, tym razem ubrana w strój baśniowego Alladyna.
 Po wyczerpujących konkurencjach sprawdzających refleks, szybkość, spryt oraz znajomość bajek podsumowano punkty i okazało się, że zwycięzcą tej edycji imprezy została grupa z ŚDS w Żegocinie (50 pkt.), wyprzedzając ŚDS Zagórzany (47 pkt.), ŚDS Muchówka (46 pkt.) i ŚDS Rdzawa (41 pkt.).
 Rozdanie nagród (statuetek, koszy obfitości), posiłek z grilla i wspólna fotografia zakończyły tę cykliczną i bardzo udana oraz wartościową imprezę, mającą charakter zarówno integracyjny, jak i rywalizacyjno - rekreacyjny.

Fotogaleria >>>

                                                                                    Test, zdjęcia, publikacja: Tadeusz Olszewski