powiększ tekst A A A

wtorek 30.07.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

ŚWIĘTO GMINY TRZCIANA W RDZAWIE

  Za nami kolejne Święto Gminy Trzciana. Dwudniowa impreza plenerowa została tym razem zorganizowana na stadionie sportowym w Rdzawie i jego okolicy. Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz oraz Przewodnicząca Rady Gminy Trzciana Renata Paruch, Świetlica Gminna w Trzcianie zaprosili tu wszystkich mieszkańców i ich gości. W pierwszym dniu imprezy, tj. 27 lipca 2019 roku, przy pięknej pogodzie, ale dosyć niskiej frekwencji publiczności udało się zrealizować wszystkie zapowiadane punkty programu. Na profesjonalnej estradzie wystąpił najpierw zespół "Rivel", grający muzykę wyłącznie na żywo. Publiczność mogła usłyszeć między innymi przeboje Sławomira: "Miłość w Zakopanem" oraz "Megiera".
 Druga część wieczoru należała do zespołu wokalno - tanecznego "Łukash", któremu lideruje Łukasz Harasimowicz z Jeleniej Góry. Rozsławiona przez telewizję, YouTube i wytwórnię Green Star trójosobowa grupa wykonała w Rdzawie swoje największe przeboje, m. in: "Bambina", "Czy ty wiesz", "Takie są kobiety" i najcieplej przyjęty w Rdzawie przebój "Chciałbym Ci powiedzieć".
 Trzecia część pierwszego dnia Święta Gminy Trzciana - to zabawa taneczna pod gołym niebem. Pogoda dopisała więc do muzyki zaproponowanej przez DJ Wojtka z Krakowa bawiła się do późnej nocy spora grupa młodzieży. Cały czas funkcjonowały stoiska konsumpcyjne i zabawowe prowadzone przez wynajętą firmę Party Serwis.


Fotogaleria - dzien pierwszy >>>

Relacja wideo - dzien pierwszy >>>

  W niedzielę, 28 lipca 2019 roku do Rdzawy, na drugi dzień Święta Gminy Trzciana", przybyły już tłumy gości, których nie zraził panujący początkowo upał, a potem zagrożenie ulewą. Znacznie poszerzyła się oferta konsumpcyjna, bo dołączyły pięknie udekorowane i oferujące smaczne przekąski, ciasta, napoje stoiska Kół Gospodyń Wiejskich: "Śwarne Leszczynianki", "Przyjazny Ujazd", "Mamy z Pomysłem" z Kierlikówki, Koła Gospodyń i Gospodarzy "Aktywna Kamionna", Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich "Dar Serca" z Łąkty Dolnej, "Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych" z Trzciany, ba swoje stoisko uruchomił także Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz, który osobiście częstował chętnych Grochówka Wójta. Swoje stoiska promocyjne uruchomiły natomiast: LGD "Dolina Raby", Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz bocheńska Fundacja "Auxilium", która oferowała m. in. książki.
 Wprawdzie z programu występów estradowych wypadły zapowiadane na afiszach: przedstawienie dla dzieci "Kopciuszek" oraz koncert działającej w Trzcianie Szkoły Muzycznej I stopnia, ale już wszystkie pozostałe punkty programu udało się zrealizować. Coraz to liczniejszej publiczności zaprezentowali się laureaci tegorocznego Gminnego Festiwali Piosenki Dziecięcej "Ja po prostu mam talent" - Natalia Kukla z Łąkty Dolnej, Laura Chojecka z Leszczyny i Filip Bębenek z Trzciany. Potem na estradzie zainstalował się zespół rockowy B.L.U.E. z pobliskiego Gdowa, a po ich muzycznym popisie miejsce na scenie zajęli członkowie Orkiestry Dętej OSP w Leszczynie, którzy przez trzy kwadranse, grając pod batutą kapelmistrzyni Klaudii Pietras, bawili widzów wiązankami znanych i lubianych przebojów, m. in. z repertuaru zespołu ABBA.
 Kolejna, odmienna w charakterze muzyczna godzina należała do zespołu REMO, grającego muzykę weselną, diskopolową i biesiadną, czasem opartą na folklorze lachowskim i sądeckim.
 Po tym występie na scenie pojawili się gospodarze i jednocześnie organizatorzy imprezy: Przewodnicząca Rady Gminy Trzciana - Renata Paruch i Wójt - Cezary Stawarz. Przywitali zaproszonych gości i publiczność, wyjaśnili dlaczego wybrano na miejsce imprezy park podworski w Rdzawie, podziękowali za pomoc gminie i przy organizacji Święta Gminy Trzciana oraz złożyli życzenia udanej zabawy. Poprosili także o zabranie głosu: radnego wojewódzkiego Stanisława Bukowca oraz Wicestarostę Bocheńskiego Ryszarda Drożdżaka, którzy podziękowali za zaproszenie, pogratulowali gminie osiągnięć i także życzyli udanej dalszej części imprezy.
 Po przemówieniach przyszła pora na uhonorowanie zwycięzców konkursu lotów o puchar wójta i Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Trzciana. Piękne puchary dla właścicieli najlepszych w lotach gołębi (Stanisław Pietroń – III miejsce, Andrzej Gacek – II, Michał Serafin – I) wręczali: Tomasz Babral - Prezes Zarządu Sekcji Oddziału PZHGP w Trzcianie i Wójt Cezary Stawarz, który piękne puchary wręczył także piłkarzom zespołów: Trzciany (III miejsce), Ujazdu (II miejsce) i Kamionnej (I miejsce).
 Nie zawiódł publiczności koncert Gwiazdy Wieczoru - zespołu "Łzy", któremu lideruje obecnie Sara Chmiel. Działający od ponad 20 lat zespół, znany z takich przebojów jak: „Agnieszka" oraz „Narcyz", potrafił rozbawić licznie zgromadzoną publiczność i wciągnąć ją do wspólnego śpiewania i klaskania, a udany koncert zakończył bisem.
  Silny wiatr zmusił organizatorów do przełożenia odpalenia sztucznych ogni na późniejszą, niż planowano godzinę. Ostatecznie udało się te ognie odpalić, choć nie bez problemów (zapaliło się ściernisko, ale pożar szybko ugasiła OSP Kamionna). Bez większych przeszkód odbyła się natomiast nocna dyskoteka, którą, podobnie jak w sobotę, poprowadził DJ Wojtek.
 Dzięki wielkiemu zaangażowaniu władz licznych sponsorów, kół gospodyń, strażaków, pracowników kultury, udało się w Rdzawie zorganizować doroczną imprezę. Dobra pogoda i duży plac stadionu, nowe pomysły spowodowały, że chyba już na dłuższy czas kolejne Święta Gminy Trzciana, organizowane będą w Rdzawie.
 
 

Fotogaleria - dzień drugi >>>

Relacja wideo - dzień drugi - >>>

                                                                       Foto, wideo, relacja, publikacja: Tadeusz Olszewski