powiększ tekst A A A

piątek 10.01.2020

Kategoria
Pozostałe informacje

,,Rodzinne kolędowanie” w Kamionnej

        W niedzielę 5 stycznia 2020r.w Świetlicy Wiejskiej w Kamionnej już po raz siódmy odbyło się ,, Rodzinne kolędowanie”, na które przybyło bardzo wielu mieszkańców Kamionnej i okolicznych miejscowości. Spotkanie kolędowe rozpoczęła pani Renata Paruch , która w imieniu Koła Gospodyń i Gospodarzy ,,Gościnna Kamionna" powitała wszystkich zebranych oraz przybyłych gości, a byli nimi: Radny Powiatu Bocheńskiego- pan Józef Mroczek z małżonką, Wójt Gminy Trzciana- pan Cezary Stawarz, Radni Gminy Trzciana – pan Stanisław Cichoń z małżonką, pan Tadeusz Cempura z małżonką, pan Stanisław Pastuszak oraz Sołtys wsi Kamionna- pani Krystyna Dudziak. Swoją obecnością zaszczycił również Zespół Pieśni i Tańca oraz członkowie KGW z Łąkty Górnej, którzy przyłączyli się do wspólnego kolędowania.

       Kolędę rozpoczął zespół Vox Eremi, prowadzony przez panią Renatę Paruch,  który swoim wspaniałym występem wprowadził wszystkich w nastrój radosnego kolędowania.  Panowie: Władysław Mech i Stanisław Pastuszak jak co roku o tej porze spotkali się na ,,Przystanku Podłupiska” w humorystycznej scence. Niespodzianką tego wieczoru był występ zespołu muzycznego Lachy Góralskie, który nadał naszej uroczystości szczególny charakter.  Ze łzami w oczach słuchaliśmy pięknej pastorałki ,,Mario czy już wiesz?” oraz kolędy ,,Tobie Mały Panie” w wykonaniu solistki Aleksandry Burkowicz.  Dzięki wyświetlanym tekstom mogliśmy  wspólnie kolędować przy akompaniamencie zespołów.

       Radny Powiatu Bocheńskiego pan Józef Mroczek oraz Wójt Gminy Trzciana pan Cezary Stawarz w swoich przemówieniach podziękowali za zaproszenie i złożyli wszystkim zebranym życzenia noworoczne. Do późnych godzin nocnych rozbrzmiewał śpiew kolęd przy akompaniamencie akordeonu w miłej i serdecznej atmosferze.

       Kolędowe spotkanie to piękna tradycja wspólnego śpiewania naszych polskich kolęd i pastorałek oraz okazja do tego, aby się spotkać. Obyśmy w tak zacnym i licznym  gronie mogli się spotkać za rok.

 

Materiał nadesłany: KGiG ,,Gościnna Kamionna"

Wprowadzenie: M.R.