powiększ tekst A A A

środa 15.01.2020

Kategoria
Pozostałe informacje

Zaproszenie na Jasełka charytatywne "Oszaleli Anieli"

       Grupa „Małopolanki tworzą..” oraz rodzice, dzieci i opiekunowie z Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Bochni serdecznie zapraszają na Jasełka charytatywne „Oszaleli Anieli”. Zaplanowano je o godzinie 15.00 – 19 stycznia w Szkole Podstawowej  w Kamionnej.

W programie również wspólne kolędowanie z Zespołem Vox Eremi z Kamionnej oraz z Zespołem regionalnym " Jurkowianie" z Jurkowa.

Podczas jasełek będą zbierane wolne datki na rzecz Michałka Dadeja, chłopca, który urodził się z porażeniem mózgowym. Zbiórka będzie prowadzona pod patronatem Fundacji ” Serce dla Maluszka”

Michał urodził się w lutym 2016 roku, w 35. tygodniu ciąży. Przyszedł na świat z małogłowiem, któremu towarzyszą zmiany w mózgu, co powoduje znaczne opóźnienie w rozwoju. Stwierdzono u niego czterokończynowy niedowład spastyczny przy jednoczesnej dużej wiotkości.

Obecnie chłopczyk nie siedzi samodzielnie, nie obraca się na boki, ma słabą koordynację wzrokowo – ruchową, słabo sięga do zabawek. Mimo to, jest pogodnym, zawsze uśmiechniętym dzieckiem, które lubi przytulanie i kontakt z bliskimi. By mógł być w przyszłości samodzielny, wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej, pracy z logopedą, pedagogiem i psychologiem. Niezbędny w procesie jego leczenia i rehabilitacji będzie także zakup kosztownego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, takiego jak łuski, pionizator, plastry do kineziotapingu i wiele innych.

Zapraszamy bardzo serdecznie całe rodziny oraz wszystkich ludzi dobrej woli. Razem możemy wiele.

Uwaga : Zmiana miejsca imprezy z świetlicy na Szkołę Podstawową w Kamionnej.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/464514257805131/

 

Wprowadzenie: M.R.