powiększ tekst A A A

wtorek 14.01.2020

Kategoria
Pozostałe informacje

Hej kolęda, kolęda - spotkanie z ŚDS Rdzawa w PSP w Kierlikówce

        08.01.2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Kierlikówce już po raz czwarty odbyło się spotkanie noworoczne z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie.

Na spotkaniu tym uczniowie klas młodszych PSP w Kierlikówce przedstawili gościom Jasełka, a każda z klas zaśpiewała przygotowaną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Następnie rozpoczęło się wspólne, radosne kolędowanie. W imieniu Dyrekcji ŚDŚ w Rdzawi Pani Bronisława Mikołajek przekazała na ręce Pani Dyrektor Beaty Stochel  wykonany przez pensjonariuszy ŚDS piękny obraz.
Dyrektor Szkoły serdecznie podziękowała wszystkim przybyłym gościom na czele z Panem Wójtem Gminy Trzciana - Cezarym Stawarzem oraz Sołtysem wsi Kierlikówka - Panem Stanisławem Zdebskim za zaszczycenie swoją obecnością, poświęcony czas i wspólne kolędowanie. Wyrazy wdzięczności skierowała również do Pana Stanisława Grabowskiego - organisty Kościoła Parafialnego w Trzcianie za przybycie oraz akompaniowanie podczas wspólnego śpiewania kolęd. Słowa wdzięczności skierowała również do wychowawców i dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek” w Kierlikówce za wspólny śpiew i uczestnictwo w uroczystości.
Na zakończenie spotkania każdy z gości otrzymał drobny upominek w postaci kartki okolicznościowej i świecznika. Słodkości dla gości przygotowała Rada Rodziców PSP w Kierlikówce. Wspólne kolędowanie wypełniło radością salę gimnastyczną szkoły i na pewno na długo pozostanie w pamięci gospodarzy i gości.
Do zobaczenia za rok.

 

Wprowadzenie: M.R.