powiększ tekst A A A

sobota 25.04.2020

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

Maseczki ochronne dla Mieszkańców Gminy

       Cały czas trwa akcja szycia  maseczek. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią prowadzimy na terenie naszej gminy akcję szycia i rozdawania maseczek ochronnych naszym Mieszkańcom.  

Maseczki wielokrotnego użytku wykonane są z tkaniny, która składa się z trzech warstw: warstwa zewnętrzna z dzianiny, warstwa filtrująca z  włókniny oraz warstwa wewnętrzna  z bawełny.
Szycie maseczek rozpoczęły  w połowie kwietnia panie z Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich ,, Gościnna Kamionna” wraz z paniami z poza Koła: panią Anną Błasińską z Ujazdu, Barbarą Pastuszak, Rozalią Bednarz, Agnieszką Byj, Renatą Pytel i Anną Matras z Kamionnej oraz Marią Cempura z Kierlikówki. Do akcji szycia dołączyły panie z Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich"Dar Serca" z Łąkty Dolnej. Kolejne wsparcie krawieckie dały panie z Klubu Dziecięcego Maja w Leszczynie oraz panie Elżbieta Rosiek i Elżbieta Dudziak z Łąkty Dolnej. Łącznie szyje 26 pań.

Pierwsze maseczki trafiły do Mieszkańców Ujazdu już 17 kwietnia, a w kolejnych dniach do Mieszkańców Rdzawy, Kierlikówki, Leszczyny i części Mieszkańców Trzciany. Do tej pory rozdano 2450 szt. W miarę zgromadzenia odpowiedniej ilości maseczek,  będą one rozdawane w kolejnych miejscowościach.  Maseczki roznoszone są przez  strażaków, sołtysów, radnych, wójta, policjantów oraz przez osoby, które zgłosiły chęć udziału w akcji.    

Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do pań, które podjęły się szycia maseczek oraz do wszystkich osób, które włączyły się w roznoszenie maseczek i  zorganizowanie akcji lub w jakikolwiek sposób pomagają w tym przedsięwzięciu. Piękne jest to, że nasi wspaniali  Mieszkańcy, zmuszeni przez epidemię do izolacji, umieją w ten sposób być razem i chcą  pomagać.

DZIĘKUJEMY!

 

Wskazówki  użytkowania maseczek

Ze względów higienicznych zaleca się wyprać i wyprasować maseczkę przed pierwszym użyciem. Tak samo należy postąpić po każdym kolejnym użyciu.    

 

 

 

Opracowanie: JD.

Wprowadzenie: M.R. 

Foto relacja: