powiększ tekst A A A

czwartek 22.08.2013

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

BUDOWA PLACU ZABAW W LESZCZYNIE ZAKOŃCZONA

Budowa placu zabaw przy Zespole Szkół im. Generała Andersa w Leszczynie w ramach rządowego programu- „Radosna Szkoła” dobiegła końca.

Jak już informowaliśmy wniosek o dofinansowanie inwestycji został złożony już w październiku 2012r. 28 grudnia ogłoszono listę wniosków, które uzyskają dofinansowanie. W województwie małopolskim place zabaw powstaną przy 41 szkołach, z czego w powiecie bocheńskim dofinansowanie uzyskały tylko dwa place zabaw: przy Zespole Szkół w Leszczynie i przy Publicznej Szkole Podstawowej w Tarnawie.

17 czerwca 2013r. Wójt Gminy Trzciana podpisał z Wojewodą Małopolskim umowę o dofinansowanie inwestycji środkami pochodzącymi z budżetu państwa w wysokości 48.585,00 zł. Taką samą kwotę na plac zabaw przewidziała Rada Gminy Trzciana w budżecie gminy. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 97.170,00 zł brutto.

04 kwietnia 2013r. Gmina Trzciana ogłosiła przetarg w systemie zaprojektuj i wybuduj. Spośród siedmiu złożonych ofert wyłonionym wykonawcą została firma WERAN Sp. z o.o. ul. Nowodworska 12/9, 54-433 Wrocław. Umowę z firmą podpisano 07 maja 2013r. Po wykonaniu projektu i skutecznym zgłoszeniu w Starostwie Powiatowym w Bochni przystąpiono do budowy placu zabaw. Inwestycja została zrealizowana terminowo. Plac jest gotowy do zabawy. Na nowopowstałym obiekcie zamontowane zostały m.in.: huśtawka wagowa, huśtawka podwójna, sześciobok, mostek, linarium, zestaw zabawowy. Dzieci mogą się wspinać, pohuśtać, sprawdzić swoją koordynację i równowagę.

Zapraszamy do zabawy wszystkie dzieci z Leszczyny oraz pozostałych miejscowości Gminy Trzciana. Mamy nadzieję, że zainstalowany sprzęt spełni oczekiwania najmłodszych, a zabawa na nowym placu zabaw przyniesie dzieciom wiele radości.

A.B.