powiększ tekst A A A

poniedziałek 30.08.2021

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

Odbiór odpadów wielkogabarytowych

       Informujemy, że w dniu 3 września 2021 r. (piątek) zgodnie z harmonogramem odbędzie się odbiór odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów niebezpiecznych z miejsc, z których odbierane są worki z odpadami segregowanymi, czyli „spod domów".

Odbierane będą odpady klasyfikowane jako komunalne, czyli powstające w gospodarstwach domowych (meble, zużyte opony od samochodów osobowych, zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, zabawki ogrodowe, dywany, wykładziny itp.) oraz w ilości nie przekraczającej 2 m3 odpady budowlane i rozbiórkowe z prac remontowych prowadzonych przez mieszkańców we własnym zakresie. Gruz oraz inne odpady składające się z małych elementów należy  zgromadzić w workach z wytrzymałego materiału (np. w workach rolniczych) nie przekraczających 25 kg wagi jednostkowej.

Uczulamy mieszkańców na zdarzające się incydenty niszczenia wystawionych do odbioru sprzętów elektronicznych przez osoby postronne w celu pozyskania z wnętrza cenniejszych części na sprzedaż. Zniszczone odpady tego rodzaju oraz odpady rolnicze nie będą odbierane!Wprowadzenie: M.R.