powiększ tekst A A A

środa 23.11.2022

Kategoria
Aktualności testowe

Objazd w terenie Kierlikówki oraz wizytacja Szkoły

W ostatnim czasie odbył się objazd w terenie Wójta Gminy Trzciana, Rady Sołeckiej w Kierlikówce z Panem Sołtysem Stanisławem Zdebskim oraz Radym Gminnym Ryszardem Śliwą.


W trakcie objazdu dokonano oględzin:


-obecnie modernizowanej drogi przy lesie,
- poprawy przyczółka przy moście w kierunku Pana Sołtysa,
wśród zadań zgłoszonych do realizacji wskazano:
- wymianę okien w Szkole
- modernizację dróg odchodzących od Kościoła
- postawienie garażu gospodarczego koło Szkoły
- remont garażu remizy oraz pomieszczenia dla Koła Gospodyń
Ponadto dokonano wizytacji w Szkole w obecności Pani Dyrektor podczas której wskazano oprócz w/w zadań:
- remont elewacji,
- wymianę oświetlenia na ledowe
- docieplenie stropu poddasza
Pani Dyrektor przedstawiła również działania w zakresie modernizacji bazy szkolnej w okresie wakacji:
1.Generalny remont pracowni komputerowej – środki pozabudżetowe.
Darowizna Dyrektora Sądu Rejonowego w Brzesku i wpłata darczyńcy na Radę Rodziców pozwoliła na gruntowną modernizację pracowni komputerowej dla uczniów. Obecnie klasa posiada 20 stanowisk, została wymieniona podłoga, pomieszczenie zyskało nowy wystrój. Dyski do komputerów, panele i pozostałe materiały zostały zakupione z części darowizny na rzecz szkoły (6 tysięcy). Prace remontowe wykonał pracownik szkoły.

2.Modernizacja dachu na budynku szkoły w Kierlikówce – środki budżetowe. W ramach remontu dachu zostało wykonane: mycie, czyszczenie, konserwacja antykorozyjna, uzupełnienie ubytków, malowanie farbą dachu wraz z orynnowaniem głównego budynku szkoły, bez sali gimnastycznej na nowej części.

3.Realizacja programu Erasmus + pozwoliła poszerzyć i zmodernizować bazę techniczną, zakupiono m.in.: kserokopiarkę, tablice demonstracyjne – koszt ok 12 tysięcy. Na zakończenie projektu zamontowano 2 projektory i monitor interaktywny w wysokości 10 493 zł.

4.Jeszcze w czasie roku szkolnego rozbudowany został system monitoringu o dodatkowe kamery wewnętrzne i zewnętrzne, założony wcześniej w ramach środków własnych.

5.Zrealizowany został kolejny etap ogrodzenia terenu szkoły wraz z osadzeniem bramy wjazdowej do boiska trawiastego i ułożeniem chodnika do boiska ze sztuczną nawierzchnią, wykonanie czynem społecznym.
Szkoła pozyskała w ramach projektu „ Laboratoria Przyszłości" sprzęt w postaci m. in.: drukarki 3D, robotów, aparatu cyfrowego, pociągu Inteligo, zestawów Lego Education, innych akcesoriów. Program ten jest finansowany z Funduszu przeciwdziałania Covid 19- wspieranie talentów, rozwijanie kompetencji interdyscyplinarnych.

 

Wprowadzenie E.R.