powiększ tekst A A A

wtorek 10.12.2013

Kategoria
Pozostałe informacje

KABARETOWY SHOW W ŁAPANOWIE

 7 grudnia 2013 roku w sali widowiskowej Domu Kultury w Łapanowie odbyła się, jedyna w swoim rodzaju impreza kabaretowa, w której uczestniczyło aż 6 kabaretów. Głównym punktem „Mikołajkowego Show Kabaretowego" był występ krakowskiego kabaretu „7 minut Po" (Grand Prix na Przeglądzie Kabaretów „PAKA" 2013 r.), poprzedzony występami łapanowskich („Zez", „Pstryk", Kropka nad Ś") i trzciańskich („Zgred", „Ziomki) formacji kabaretowych.
 Show rozpoczęły występy najmłodszych kabareciarzy, którzy pokazali, licznie zgromadzonej publiczności skecze z repertuaru „Kabaretu Moralnego Niepokoju" i kabaretu „Potem". W drugiej odsłonie na scenie zaprezentowały się starsze formacje, z których każda znalazła swoich adresatów na widowni , wywołując u nich soczyste uśmiechy przechodzące w gromkie i radosne oklaski.
 Nadszedł czas satyrycznej uczty, gdy na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – kabaret „7 minut Po". Od samego początku porwał on naszych widzów i tak trzymał w krainie wysublimowanej satyry przez dobre 90 minut. Znakomicie przygotowane skecze i piosenki już na wstępie zagwarantowały widowni uczestnictwo w czymś niepowtarzalnym , tym bardziej, że publiczność była jednym z aktorów grających w wielu scenkach i gagach. Hitem były na pewno etiudy, których głównym bohaterem był nachalny i nieprzyjemny kucharz. Atutem spektaklu były również liryczne piosenki i monologi, które wplecione w scenariusz występu stanowiły o niesamowitej atrakcyjności całego programu noszącego nazwę „Laudanum".
 Niestety wszystko ma swój koniec i ten wspaniały wieczór również musiał kiedyś się zakończyć, mimo czterokrotnego bisu zespołu i niekończącej się burzy oklasków... Jedyną osłodą było zaproszenie, jakie kabaret „7 minut Po" skierował do łapanowskich i trzciańskich grup satyrycznych. Było ono związane z uczestnictwem w kolejnym Festiwalu Kabaretowym „Podgórek", na którym pojawią się również gwiazdy polskiej sceny kabaretowej.
 Pierwszy kameralny występ profesjonalnego kabaretu na deskach sceny łapanowskiego Domu Kultury przeszedł już do historii i niech żałują ci, którzy nie brali udziału w tym niepowtarzalnym, kabaretowym show.

W mikołajkowym show wystąpili:
- Kabaret „7 minut Po" - Magdalena Ślósarz, Adam Wacławiak, Marek Stawarz, Michał Wiewióra, Maciej Kwiatkowski,
- Kabaret "Zez" -Gabrysia Burnos, Żaneta Młyńska, Krystian Stańdo, Piotr Musiał,
- Kabaret "Zgred" - Monika Rosiek, Marzena Kita, Weronika Kita, Krystian Stańdo, Sebastian Stańdo, Piotr Grabowski,
- Kabaret "Ziomki" - Tosia Banaś, Paulina Kukla, Justyna Kukla, Klaudia Król,
- Kabaret "Pstryk" - Karolina Kaja, Natalia Brańka, Weronika Gęślak, Karolina Chorabik, Kamila Palonek,
- Kabaret "Kropka nad Ś" - Weronika Garncarczyk, Ola Dziedzic, Alicja Duda, Sylwia Buczek, Patrycja Piasecka, Karolina Piasecka, Patryka Kaja, Kuba Kołodziej.

                                                                      Materiał nadesłany: Piotr Musiał    Redakcja: Tadeusz Olszewski