powiększ tekst A A A

czwartek 02.06.2011

Kategoria
Pozostałe informacje

Młodzi Radni zorganizowali Dzien Dziecka w Leszczynie

Tegoroczny Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Leszczynie został zorganizowany przez grupę uczniów będących członkami Młodzieżowej Rady Gminy, formalnie działającej w Trzcianie od kwietnia 2011 roku. Młodzieżowa Rada Gminy została wyłoniona w wyniku realizacji projektu "Samorządny Samorząd", a pierwszą jej inicjatywą była właśnie organizacja Dnia Dziecka.
Leszczyńscy radni (Natalia Lalecka - wiceprzewodnicząca Młodziezowej Rady Gminy Trzciana, Dawid Stochel, Gabriela Lalecka, Faustyna Tracz i Justyna Serafin), przygotowali bardzo ciekawy plan tego święta. Wraz z opiekunem - Panią Anną Kądzielą, organizowali spotkania, na których przedstawiali i omawiali różne koncepcje, aby w jak najbardziej interesujący sposób umożliwić uczniom leszczyńskiej szkoły, spędzenie wolnego czasu.
W toku dyskusji uzgodniono, że Dzień Dziecka będzie składał się z dwóch części. Pierwsza z nich rozpoczęła się o godzinie 8. 00 turniejem międzyklasowym "Omnibus". Klasy I - III gimnazjum oraz klasa VI wytypowały trzechosobowe zespoły, których zadaniem było zmierzenie się z kilkoma konkurencjami m.in. literowanie trudnych wyrazów, udzielenie właściwych odpowiedzi z różnych dziedzin (jeden z dziesięciu) itp. Następnie uczniowie udali się do sali multimedialnej, w której obejrzeli zakupiony przez radnych film "Jak ukraść księżyc". Młodzi radni postarali się nie tylko o dobrą zabawę, ale także przygotowali dla każdego ucznia posiłek.
Najbardziej wyczekiwanym momentem stała się druga część święta, która rozpoczęła się o godzinie 16.00. Gwoździem programu był bowiem czterogodzinny występ zespołu "Metrum", który zapewnił uczniom wspaniałą zabawę. Cała społeczność szkolna była bardzo zadowolona z organizacji Dnia Dziecka, co jest niewątpliwie największą nagrodą, a zarazem motywacją do dalszej działalności dla młodych leszczyńskich radnych.