15 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Kierlikówce odbył się wyjątkowy dzień. Nadszedł czas ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w III Gminnym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsze Drzewko Bożonarodzeniowe".
Uczniowie, którzy do nas przybyli odnieśli już podwójny sukces- najpierw w swoich szkołach na etapie szkolnym a dzisiaj tutaj na etapie gminnym.
Do konkursu zgłoszono 42 prac- 12 oddziały zerowe, 15 klasy I-III oraz 15 klasy IV- VIII.
Jury, które składało się z przedstawicieli każdej szkoły naszej gminy- Kamionna- Lidia Ferenc, Leszczyna- Agnieszka Adamus, Łąkta Dolna- Monika Dudzic i Kierlikówka- Paulina Więcław zebrało się 10 grudnia i miało trudne zadania do wykonania. Prace były oznaczone numerami także komisja nie wiedziała do kogo należą poszczególne prace. Przyznawali kolejno w każdej kategorii 4 pkt za 1 miejsce,3 pkt za 2 miejsce, 2 pkt za 3 miejsce i 1 pkt za wyróżnienie. W każdej kategorii wiekowej zostały przyznane pierwsze trzy miejsca -jury zgodnie postanowiło zrezygnować z wyróżnień i przyznano miejsca ex aequo pracom które otrzymały taką samą ilość punktów. Prace z najwyższą liczbą punktów wygrały.
Oto wyniki konkursu:
Kategoria klas „0”
I miejsce 14 pkt
Tymoteusz Stabrawa PSP Leszczyna
II miejsce 7 pkt
Patryk Wiktor PSP Kamionna
II miejsce 7 pkt
Alicja Korba PSP Kierlikówka
III miejsce 3 pkt
Wojciech Zięba PSP Kamionna
III miejsce 3 pkt
Szymon Głód PSP Łąkta Dolna
Kategoria klas I-III
I miejsce 10pkt
Monika Słowik PSP Kierlikówka
II miejsce 7 pkt
Alicja Szaraj PSP Trzciana
III miejsce 6 pkt
Nikola Karpiel PSP Leszczyna
III miejsce 6 pkt
Jakub Krzysztofiak PSP Trzciana
Kategoria klas IV-VIII
I miejsce 11 pkt
Milena Maciejasz PSP Kamionna
I miejsce 11 pkt
Kinga Kamieńska PSP Kierlikówka
II miejsce 5 pkt
Emilia Wiktor PSP Kamionna
III miejsce 4 pkt
Piotr Skiba PSP Kierlikówka
Wszyscy, którzy brali udział w konkursie gminnym przyłączają się również do kiermaszu charytatywnego, ponieważ prace będą wystawione na kiermaszu z którego dochód przeznaczony będzie na wsparcie finansowe w rehabilitacji Leosia Zwary mieszkańca Ujazdu.
Zwycięzcom bardzo gratulujemy odniesionego sukcesu i życzymy powodzenia w następnych konkursach.